3 w 1: połączenie terminala, kasy i drukarki

Posnet oraz eService zawarli umowę o współpracy. Pierwszym efektem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek POSPAY, czyli połączenia terminala płatniczego oraz kasy i drukarki fiskalnej.

Posnet, lider w branży urządzeń fiskalnych oraz eService, lider rynku procesowania transakcji bezgotówkowych zawarli umowę o wzajemnej współpracy, która polegać będzie na oferowaniu urządzeń i rozwiązań dla przedsiębiorstw handlowych oraz usługowych. Pierwszym efektem już jest – to opracowanie i wprowadzenie na rynek rozwiązania POSPAY, łączącego funkcjonalności terminala płatniczego oraz kasy i drukarki fiskalnej.

Głównym elementem rozwiązania POSPAY jest urządzenie mobilne będące jednocześnie terminalem płatniczym, kasą i drukarką fiskalną. Zostało ono opracowane z myślą o zróżnicowanych wymaganiach i potrzebach współczesnego biznesu. Spełnia ono wymagania typowe np. dla sklepów i punktów usługowych, lokali gastronomicznych, a także salonów kosmetycznych, gabinetów lekarskich czy kancelarii prawnych.

- Wytrzymałe akumulatory, niewielkie rozmiary i wykorzystanie mobilnej transmisji danych GSM lub sieci Wi-Fi sprawia, że POSPAY może pracować w dowolnym miejscu. Dzięki temu, będzie wygodnym narzędziem m.in. dla biznesu opierającego się na mobilności i pracy z klientem indywidualnym, np. specjalistów pracujących u klienta, trenerów personalnych, serwisantów, dostawców, a także mobilnych punktów gastronomicznych – uważa Robert Szmidt, dyrektor handlowy Posnet.

Głównymi modułami, z których składa się urządzenie są: drukarka fiskalna z wyświetlaczem i aplikacja sprzedażowa, opracowane przez konstruktorów Posnet oraz terminal płatniczy Smart D220 i autorska aplikacja płatnicza, których dostawcą jest eService. Oprócz możliwości pracy mobilnej, cechą wyróżniającą urządzenie jest też otwarte API umożliwiające integrację z dowolnym systemem kasowym.

Pierwsze urządzenia POSPAY trafią na rynek już w styczniu 2019 r. Klienci będą mogli nabywać je w ramach oferty łączącej sprzedaż drukarki fiskalnej i wynajem terminala. Zgodnie z umową, zawartą 28 listopada br. sprzedaż urządzeń POSPAY będzie realizowana za pośrednictwem sieci przedstawicieli firmy Posnet. Klienci będą mogli otrzymać je także z pełnym dofinansowaniem terminala – w ramach programu upowszechniania płatności bezgotówkowych - Polska Bezgotówkowa, którego uczestnikiem jest eService.

- Posnet jest dla nas naturalnym partnerem, z którym możemy zrealizować koncepcję wdrożenia oczekiwanego przez rynek, innowacyjnego rozwiązania łączącego dwa podstawowe aspekty prowadzenia biznesu – mówi Joanna Seklecka, prezes zarządu eService. - Sukces takiego przedsięwzięcia wymaga ścisłej współpracy pomiędzy agentem rozliczeniowym, a dostawcą kas fiskalnych. Dziś mogę powiedzieć, że naszym firmom udało się tego dokonać – dodaje.

- Przygotowując się do wprowadzenia na rynek naszego nowego produktu, poszukiwaliśmy solidnego partnera z sektora płatności bezgotówkowych – wspomina Robert Abramczuk, prezes zarządu Posnet. - eService to lider w tej dziedzinie. Firmę wyróżnia wysoka jakość świadczonych usług oraz zaufanie, jakim cieszy się wśród klientów. Pozytywna reakcja eService na naszą propozycję stworzenia rozwiązania, łączącego świat fiskalny z płatnościami upewniła nas, że właśnie z nimi chcemy rozwijać ten projekt – mówi.

Obie firmy widzą perspektywy dalszego rozwoju rozwiązań integrujących płatności bezgotówkowe z urządzeniami kasowymi, co sprawia, że są otwarte na możliwość rozszerzenia kooperacji.

Katarzyna Pierzchała 2801 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }