Mondelēz z inwestycją w Polsce za 5 mln dol.

Producent rozbudowuje Centrum Badań, Rozwoju i Jakości we Wrocławiu o pilotażową fabrykę gum do żucia i cukierków.

Mondelēz International, zaledwie rok po otwarciu wartego 17 mln dol. Centrum Badań, Rozwoju i Jakości, inwestuje we Wrocławiu kolejne 5 mln dol. Tym razem w stworzenie nowoczesnego ośrodka technologicznego dla kategorii gum do żucia i cukierków.

W Centrum prowadzone będą prace nie tylko nad kategoriami czekolady i ciastek takich marek jak Milka czy Oreo, ale także nad innowacyjnymi recepturami i formatami gum do żucia i cukierków, znanych na całym świecie marek (Halls, Hollywood, Stimorol czy Trident).

- Ośrodek badawczo-rozwojowy dla gum, cukierków, czekolady i ciastek mieszczący się pod tym samym dachem to niesamowite pole dla kreatywności. Fani gum do żucia i cukierków mogą więc spodziewać się wielu nowości – mówi Norberto Chaclin, globalny szef RDQ dla gum i cukierków w Mondelēz International.

Zdaniem producenta otwarcie nowej przestrzeni technologicznej i pilotażowej fabryki dla nowej kategorii gum do żucia i cukierków, uzupełnia kompetencje wrocławskiego ośrodka, jako jednego z najważniejszych globalnych ośrodków Mondelēz International.

W nowo otwartej części Centrum, o powierzchni ok. 1200 mkw. dedykowanej kategorii gum do żucia i cukierków, priorytetem jest praca nad rozwojem produktów dla rynków Europy – z Francją, Wielką Brytanią, Rosją i Turcją na czele, oraz dla Bliskiego Wschodu i Afryki. Do rynków o dużym potencjale dla kategorii Mondelēz zalicza też Centralną Europę z Polską na czele, bo to zdaniem firmy rozwijający się rynek, na którym zespół będzie coraz bardziej się koncentrował.

Na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryce Mondelēz produkuje gumy i cukierki w 11 fabrykach. Jedna z kluczowych mieści się w Skarbimierzu. Zespół badawczy we Wrocławiu będzie wspierać wszystkie te zakłady, testując wiele nowych form i wariantów produktów na linii pilotażowej, z której tylko te najlepsze i preferowane przez konsumentów nowości trafią do produkcji. Bo to właśnie z Wrocławia pochodzić będą innowacje.

Polska od lat jest dla Mondelēza lokalizacją strategiczną. Sieć produkcyjna firmy na terenie kraju obejmuje 7 zakładów, w tym m.in. fabrykę wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu wraz z otwartą w 2015 r. tzw. linią przyszłości wartą 30 mln dol.

Uruchomienie nowej pilotażowej fabryki Gum i Cukierków zbiega się w czasie z intensywną ekspansją Mondelez na rynku tej kategorii produktów w Polsce. Firma jest jednym z liderów rynku gum do żucia na świecie. W styczniu 2018 r. Mondelez ogłosiła poszerzenie polskiego portfolio właśnie o tę kategorię, wprowadzając na rynek  gumy marki Halls, znanej w Polsce z formatu cukierków.

Joanna Hamdan 9128 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }