Banany w Lidlu - ale jakie?

Od 6 grudnia we wszystkich sklepach sieci w Polsce dostępne będą banany z certyfikatem Fairtrade.

Fairtrade to największy system certyfikacji produktów sprawiedliwego handlu, wspierający rolników z krajów rozwijających się. Produkty z tym oznaczeniem powstają z troską o prawa człowieka i prawa pracownicze. Wytwarza się je z poszanowaniem środowiska naturalnego – konsument ma pewność, że wybór tego produktu realnie wpływa na środowisko.

- W Lidlu świadomie dobieramy produkty do naszego asortymentu. Znajdują się w nim między innymi jabłka grójeckie oznaczone certyfikatem Chronione Oznaczenie Geograficzne; ryby i produkty rybne ze znakiem zrównoważonego rybołówstwa MSC, jak i czekoladowe słodkości objęte Fairtrade Cocoa Program oraz globalnym programem UTZ potwierdzającym przestrzeganie dobrych praktyk rolniczych przy uprawie surowca. Jesteśmy dumni, że w naszej ofercie dostępne są także banany z certyfikatem Fairtrade – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager Lidl Polska.

Banany z certyfikatem Fairtrade dostępne będą we wszystkich sklepach Lidl w Polsce od 6 grudnia w cenie 3,99 zł za 1 kg.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }