Stokrotka przejmuje Sano

Maxima Grupė integruje biznesy w Polsce i ujednolica strukturę.

Stokrotka należąca do Maxima Grupė, przejmuje sieć detaliczną Sano. Spółka została nabyta od powiązanych udziałowców. Połączenie spółek zakończy się na początku 2019 r.

- W nadchodzących latach będziemy skupiać się na rynku polskim, ponieważ planujemy tu dynamiczną ekspansję. Jednym z priorytetów jest integracja działających tu już biznesów. Przejęcie Sano i połączenie ze Stokrotką pozwala na wzmocnienie naszej pozycji w północno-zachodnim regionie Polski. Wykorzystamy także know-how Sano z dziedziny e-commerce, co stworzy nowe okazje do rozwoju biznesu - mówi Dalius Misiūnas, prezes Maxima Grupė.

Po przejęciu Sano Maxima Grupė ma w Polsce 551 sklepów różnych formatów i wielkości. Pracuje w nich ponad 9 000 pracowników. Łączne przychody połączonych w tym roku sieci handlowych w Polsce (Stokrotka, Aldik i Sano), które należą do Maxima Grupė, wyniosły ponad 720 mln euro w 2017 r.

Na koniec listopada Maxima Grupė miała 1069 sklepów w 5 krajach. Do końca tego roku spółka zamierza otworzyć w sumie około 40 nowych sklepów na wszystkich rynkach.

Decyzje w zakresie integracji brandów zostaną podjęte na początku przyszłego roku.

Aktualnie Sano to 36 sklepów. Sieć prowadzi także działalność e-commerce. W 2017 roku przychody sieci przekroczyły 71 mln euro. Spółka zatrudnia ponad 900 pracowników.

Natomiast obecnie Stokrotka obejmuje ponad 500 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw. do 1000 mkw. powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }