UOKiK wydał zgodę na przejęcie PayUp

Firma Polskie ePłatności kupi je od Eurocashu za ok. 110 mln zł. PayUp zarządza siecią terminali płatniczych zainstalowanych w sklepach detalicznych na terenie całego kraju.

Urząd uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji na rynku.

PayUp to obecnie ponad 15,5 tysięcy terminali POS zainstalowanych w sklepach zrzeszonych w sieciach partnerskich i franczyzowych organizowanych przez Grupę Eurocash oraz w innych sklepach detalicznych.

Cena sprzedaży 100 proc. akcji spółki PayUp prze Eurocash została ustalona na 110 mln zł, przy czym ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie, w zależności od osiągnięcia przez spółkę "uzgodnionych parametrów finansowych".

PayUp to już trzecia spółka, która ma szanse dołączyć do grupy Polskie ePłatności w ciągu ostatnich 1,5 roku. Poprzednie to sieć terminali Kolporter oraz dostawca płatności internetowych Paylane.

Szczegóły tutaj.

Zdjęcie: Photogenica

Ilona Mrozowska 3589 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.