Niehandlowe niedziele odbijają się nie tylko na branży FMCG

Jeden z deweloperów realizujących inwestycje dla sieci handlowych odwołał prognozę zysku netto na 2018 rok. U źródeł gorszych wyników leży ograniczenie handlu w niedziele.

Spółka Tower Investments w planach na 2018 r. miała realizację większej liczby projektów niż to dotychczas nastąpiło. Ich zrealizowanie nie było możliwe, bo sieci handlowe po wprowadzeniu ograniczeń handlu w niedziele wstrzymywały się z niektórymi decyzjami inwestycyjnymi do czasu uzyskania danych o wpływie zakazu na przychody.

– Dziś już wiadomo, że u naszych kluczowych klientów nie nastąpiły istotne spadki i ekspansja będzie kontynuowana. Nie zmienia to faktu, że nastąpiły opóźnienia w planowanych przez nas inwestycjach – powiedział PAP Biznes, prezes Tower Investments Bartosz Kazimierczuk.

W połowie 2017 r. deweloper zakładał, że w 2018 r. zarobi łącznie 19,43 mln zł. Po trzech kwartałach br. miał niespełna 6,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Tower Investments współpracuje m.in. z Biedronką, Netto czy Intermarché.

 

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.