Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Calsberg wprowadza Snak Pack

Rozwiązanie to zastąpi folię używaną do owijania wielopaków piwa.

Snap Pack skleja puszki ze sobą za pomocą kropli specjalnego kleju. Dzięki temu Grupa Calsberg zamierza zredukować ilość odpadów z tworzyw sztucznych na świecie o ponad 1 200 ton rocznie – co odpowiada 60 milionom plastikowych torebek.

Innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania opakowaniowe Carlsberg zaprezentował we wrześniu podczas międzynarodowego EXPØ w Kopenhadze.

Oprócz pionierskiego łączenia wielopaków piwa firma zapowiedziała także przejście na używanie certyfikowanych atramentów na etykietach butelek, co ma zwiększyć ich potencjał recyklingowy. Wprowadziła również nowe powłoki na butelkach wielokrotnego użytku, które pomogą przedłużyć ich żywotność i tym samym ograniczyć ich wpływ na środowisko. Opracowała również nowy rodzaj kapsli o nazwie ZerO2, które eliminują tlen z butelki, aby piwo pozostało dłużej świeże. Nowe rozwiązania są wdrażane stopniowo w krajach, w których działa Grupa Carlsberg.

Wyżej wymienione działania są spójne ze strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg - Together Towards Zero. Zgodnie z celami strategii do 2030 r. firma zamierza m.in. zredukować do zera ślad węglowy i o 50 proc. ograniczyć zużycie wody w swoich browarach. Zdaniem producenta rozwiązania opakowaniowe są bardzo ważnym krokiem na tej drodze.

O tym pisaliśmy także tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/215592,szesciopak-na-klej-zamiast-folii

Joanna Hamdan 8704 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }