Stacje Moya: 350 stacji w 5 lat

Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, pozyskał dokapitalizowanie z funduszu private equity. Tej szóstej największej stacji paliw w Polsce ma umożliwić to zrealizowanie ambitnych planów rozwoju.

Fundusz Enterprise Investors objął mniejszościowy pakiet spółki Anwim o wartości 100 mln zł.

Pozyskanie nowych źródeł finansowania ma zagwarantować utrzymanie już i tak wysokiej dynamiki rozwoju należących do spółki Anwim stacji paliw Moya. Przede wszystkim chodzi o nowe otarcia. Do końca 2023 r. stacji pod szyldem Moya ma być w naszym kraju 350, podczas gdy obecnie jest to niespełna 200, z których ponad 30 to stacje własne.

Najnowsze otwarcie (188.) miało miejsce w miejscowości Pakość, w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka należy do firmy Pol Petro, która ma już stację w barwach Moya w miejscowości Gołańcz (województwo wielkopolskie). Na stacjach marka rozwija też koncept Caffe Moya, w którym obok kawy można zjeść: hot dogi, zapiekanki, kanapki, tortille, panini, a także stripsy i frytki.

W 2019 r. marka będzie świętowała dekadę działalności na polskim rynku.

Enterprise Investors jest natomiast jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i do tej pory utworzył dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld euro.

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.