300 paczek dla seniorów

Retail Institute (RI) organizuje zbiórki żywności długoterminowej oraz leków dla najbardziej potrzebujących. Najbliższa odbędzie się w weekend 24-25 listopada w Sadyba Best Mall w Warszawie.

Retail Institute wspiera Fundację Imienia Książąt Marii i Włodzimierza Czetwertyńskich - Prometeusz dla Seniorów. Fundacja od wielu lat pomaga ludziom starszym, biednym, chorym i samotnym. Pomaga dziś ponad 250 podopiecznym wykupując dla wielu z nich lekarstwa, opłacając rachunki za czynsz i media, ale i w zakupach żywności.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas, dlatego zachęcamy gorąco do wsparcia tegorocznej edycji akcji „300 paczek dla Seniorów”. Jesteśmy otwarci na pomysły i każdą pomoc, bo potrzeby są naprawdę duże, ale też bardzo podstawowe – mówią przedstawiciele RI.

Podczas zbiórki najbardziej pożądane będą: żywność sucha z długim terminem przydatności; kawa, herbata, kakao; zupy w kartoniku (barszcz wigilijny, zupa grzybowa, itp.); gotowe dania w słoikach; ryby w puszce); mięso/wędliny paczkowane/pasztety, które nie muszą być przechowywane w lodówce); makaron, kasza, ryż; słodycze (ciastka, czekolada, herbatniki, itp.); warzywa i owoce w puszkach; bakalie; świeczka/stroik.

Według organizatorów zbiórki mile widziane będą również: chemia gospodarcza, drobne kosmetyki (proszek do prania, płyn do naczyń, mleczko do czyszczenia, mydełko, szampon do włosów, dezodorant, etc.) oraz ciepłe koce, szale, coś co pozostanie w domach Seniorów na dłużej.

Większość upominków zostanie wręczona podopiecznym Fundacji w trakcie spotkania wigilijnego. Nieobecnym, osobom chorym i leżącym, wolontariusze zawiozą paczkę bezpośrednio do domu.

- Za dotychczasową pomoc chcemy szczególnie podziękować firmom: Klepierre Management Polska, dyrekcji Sadyba Best Mall, IMS SA, Carrefour, Rossmann, Camaieu, Gino Rossi, Deichmann, EMPIK, MAYLAND Real Estate, TK Development, Immofinanz, Multi Development, White Star i BerlinHyp AG – usłyszeliśmy w RI. - Wspólnymi siłami przygotowaliśmy już ponad 600 paczek żywością, a zebrane przy okazji różnych wydarzeń pieniądze pozwoliły zakupić leki dla wielu potrzebujących – podkreśla przedstawiciel RI.

Przygotowane (spakowane w wytrzymałą torbę prezentową) paczki można również wysłać lub przywieść osobiście do siedziby Fundacji Prometeusz dla Seniorów, ul. Belwederska 26/30, Warszawa.

 

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }