E.Leclerc: nie likwidujemy szyldu Frac

Obecnie nie ma takich planów - taką odpowiedź uzyskaliśmy od przedstawiciela sieci E.Leclerc w odpowiedzi na pytanie handelextra.pl czy sklepy Frac zmienią nazwę na E.Leclerc.

Na zdjęciu: Frac przemianowany na E.Leclerc w Stalowej Woli

Pytanie to zadaliśmy tuż po tym, jak operator hipermarketów ogłosił, że otworzył w połowie listopada sklep E.Leclerc w Stalowej Woli. Podkarpacka placówka wcześniej przez kilkanaście lat funkcjonowała właśnie pod szyldem sieci Frac.

Przypomnijmy. E. Leclerc uzyskał zgodę UOKiK-u na przejęcie sieci Frac na początku lipca br. Zapowiadano, że partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci. O zniknięciu sklepów Frac i zmianą ich szyldu na E.Leclerc nie było mowy.

- Obecnie nie ma takich planów – usłyszeliśmy w E.Leclerc. - Tylko sklep w Stalowej Woli będzie funkcjonował pod szyldem E.Leclerc. W dalszym ciągu współpracę E.Leclerc i Frac należy traktować jako alians zakupowy – podkreśla nasz rozmówca.

Jego zdaniem połączenie sił ma pozwolić partnerom na oferowanie jeszcze bardziej konkurencyjnych cen klientom.

Podkarpacki sklep, teraz E.Lelcerc, działa w obiekcie handlowo-usługowym przy ul. Niezłomnych 70, ma powierzchnię 3500 mkw. W ostatnich miesiącach przeszedł modernizację. Objęła ona m.in. trwającą od 30 czerwca br. rozbudowę, w ramach której podwojono powierzchnię sprzedaży. – Nawiązując do ponad 15-letniej historii sklepu skupimy się na utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu produktów świeżych. Mięso, wędliny, ryby, pieczywo oraz warzywa i owoce szczególnie wyróżniają nasz hipermarket – tłumaczy Artur Frąc, prezes E.Leclerc Stalowa Wola.

Podkreślił, że dzięki zmianom poszerzono także asortyment m.in. w dziale artykułów przemysłowych. - Liczymy na to, że stalowowolski E.Leclerc będzie miał charakter regionalny. Chcemy dotrzeć z ofertą nie tylko do mieszkańców Stalowej Woli i Niska, ale również Tarnobrzega, Sandomierza i wielu  innych mniejszych miejscowości – wymieniał Artur Frąc.

Grupa E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce sieć hiper- i supermarketów. Obecnie pod jej szyldem działa 49 super- i hipermarketów. Roczne obroty E.Leclerc osiągnęły w 2017 r. 2,8 mld zł. Poszczególne sklepy są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy wspólnie ustalają politykę handlową grupy.

Sieć Frac prowadzi natomiast 17 sklepów na terenie województwa podkarpackiego oraz trzy placówki w Warszawie. W 2017 r. jej roczne obroty osiągnęły ok. 262 mln zł. Pierwszy sklep tej sieci powstał w 1994 r. w Krośnie przy ul. Czajkowskiego. Właścicielem jest jest rodzina Frąc, od nazwiska której pochodzi nazwa sieci.

Katarzyna Pierzchała 2693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }