Pod Warszawą powstaje Prochownia Łomianki

W Łomiankach pod Warszawą powstanie Prochownia Łomianki, najnowszy projekt handlowy Ghelamco. Zakończenie inwestycji jest planowane na I półrocze 2020 r. a za jego komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL.

Prochownia Łomianki będzie parkiem handlowym, który łącznie zaoferuje 5,5 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 2, 2 tys. mkw. zajmie operator spożywczy, a pozostałe 3, 3 tys. mkw. zostanie przeznaczone na mniejsze sklepy i punkty usługowe. Na terenie parku znajdzie się również ok. 150 miejsc parkingowych. Zakończenie inwestycji jest planowane na I półrocze 2020 r.

- Rozwój sektora handlowego w Polsce oznacza, że coraz więcej projektów tego typu jest realizowanych poza głównymi miastami. Potencjał mniejszych miejscowości stale rośnie, zarówno pod kątem siły nabywczej oraz potrzeb zakupowych mieszkańców. Stąd nasza decyzja o realizacji inwestycji w Łomiankach - wyjaśnia Marcin Sabala, senior aquisition&leasing manager, Ghelamco Poland.

Zdaniem Mariusza Czerwiaka, dyrektora w dziale wynajmu powierzchni handlowych i reprezentacji najemcy w JLL Łomianki to jeden z bardziej obiecujących rynków w obrębie aglomeracji warszawskiej, między innymi ze względu na przyrost liczby mieszkańców oraz inwestycji mieszkaniowych, co naturalnie rodzi potrzebę uzupełnienia oferty handlowej miasta.

- Cieszymy się, że Ghelamco powierzyło nam komercjalizację Prochowni Łomianki. To kolejny krok na drodze naszej wieloletniej i bardzo udanej współpracy – mówi Mariusz Czerwiak.

Aktualnie JLL jest odpowiedzialny za finalizację ostatniego etapu komercjalizacji kompeksu Warsaw Hub, a w ostatnich tygodniach między innymi doradzał Ghelamco przy sprzedaży budynku C wchodzącego w skład kompleksu Warsaw Spire.

 

Katarzyna Pierzchała 2686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }