Pierwszy Bricomarché w Dąbrowie Górniczej

Nowy supermarket typu "dom i ogród" Bricomarché, będący pierwszym sklepem tej sieci w mieście oraz 154. w Polsce, rozpoczął działalność w środę 14 listopada br. przy ul. Legionów Polskich 38B.

– Mieszkańcy regionu z pewnością odczują pozytywne efekty obecności sklepu. Bricomarché w Dąbrowie Górniczej zaoferuje klientom około 24 tys. artykułów z 4 działów: budowlanego, majsterkowania, ogrodu i dekoracji. Część z oferowanych produktów pochodzi od lokalnych dostawców, m.in. rośliny – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Dodaje, że jest to już trzecia lokalizacja Bricomarché uruchomiona w IV kwartale tego roku. Do końca roku operator planuje otworzyć kolejne dwa markety.

Otwarty 14 listopada br. sklep ma powierzchnię 1,6 tys. m2. Wiosną zostanie on rozbudowany o ogród oraz wiatę budowlaną. - Niemniej już teraz nasza bogata oferta asortymentowa pozwoli klientom przygotować się do wszystkich prac związanych z domem i ogrodem. Co więcej, Bricomarché zapewnia kompleksowe wsparcie od profesjonalnych doradców – podkreśla Marek Grajewski, właściciel sklepu Bricomarché w Dąbrowie Górniczej.

Nowy market czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-20.00, a w niedziele handlowe w godz. 8.00-16.00. Ma trzy kasy.

Grupa Muszkieterów to obecna od ponad 20 lat na polskim rynku sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 r. obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld zł. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie ok. 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.