Mondelez inwestuje

4 grudnia firma otworzy pilotażową fabrykę gum i cukierków w Bielanach Wrocławskich.

Gumy do żucia i cukierki pod marką Halls (a także nieobecne na polskim rynku Hollywood, Trident, Stimorol czy V6) Mondelez produkuje w zakładzie w Skarbimierzu. Natomiast w Bielanach Wrocławskich, obok fabryki czekolady i batonów, w połowie ub.r. producent uruchomił kosztem 17 mln USD Centrum Badań, Rozwoju i Jakości.

Pracuje w nim nad tworzeniem nowych produktów, szuka interesujących smaków, tekstur, konsystencji chcąc rozwijać obecne już na rynku linie czekolad i ciastek Milka, Oreo czy BelVita. Kolejną inwestycją, której koszt wyniósł 5 mln USD, jest rozszerzenie zakresu prac Centrum o inne kategorie z portfolio Mondeleza. Celem jest opracowanie nowych wersji cukierków i gum do żucia Hollywood, Stimorol, Halls, Trident, Trebor i innych.

W portfolio Mondeleza w Polsce są czekolady (Milka i Alpen Gold), wafelki Prince Polo, batony 3Bit, ciastka (Milka, Oreo, BelVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki), krakersy Tuc oraz cukierki Halls. W styczniu 2018 r. Mondelez wprowadził na polski rynek gumy do żucia Halls.

Na początku grudniu dojdzie do oficjalnego zakończenia kolejnego etapu rozbudowy Centrum Badań, Rozwoju i Jakości we Wrocławiu, czyli otwarcia nowej pilotażowej fabryki Gum do Żucia i Cukierków. 

 

Barbara Mikusińska 739 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }