Grupa Żywiec kupuje Browar Namysłów

Grupa Żywiec i Chicago Poland Investment zawarły umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów w Browarze Namysłów, który od ponad 20 lat należy do rodziny Gostomskich. Browar ten produkuje rocznie ok. 1,7 mln hl piwa.

Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedstawiciele Grupy Żywiec uzasadniają transakcję chęcią zaspokojenia potrzeb konsumentów, którzy poszukują coraz większej różnorodności, w wyniku czego piwne specjalności i piwa regionalne stanowią - poza piwami bezalkoholowymi - najszybciej rosnący segment rynku.

Grupa Żywiec i Browar Namysłów wzajemnie się uzupełniają, a ten drugi w wyniku dynamicznego rozwoju w ostatnich latach osiągnął pozycję najszybciej rosnącego browaru regionalnego w Polsce. Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio, aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

– Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku – powiedział Guillaume Duverdier, prezes zarządu Grupy Żywiec (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy na handelextra.pl tutaj).

– Browar Namysłów należy do rodziny Gostomskich od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu zespołowi zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka – powiedział Michael Gostomski, prezes rady nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów. –  Cieszymy się, że połączymy siły z Grupą Żywiec i wierzymy, że to partnerstwo pozwoli firmie i pracownikom w pełni rozwinąć potencjał – dodał.

Browar Namysłów produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa w browarach w Namysłowie i Braniewie. Browar Namysłów jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do jego głównych marek należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe i Kuflowe.

Grupa Żywiec warzy rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu Leżajsku
i Cieszynie. Do najważniejszych marek należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken i notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.O wynikach producenta za trzy kwartały 2018 pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

 

Magdalena Weiss 1962 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }