Fundusz Innova chce wejść do spółek Oshee i Kinga Pienińska

Prośba o zgodę na koncentrację wpłynęła już do UOKiK. Innova ma pozostać mniejszościowym akcjonariuszem i zarządzać obiema spółkami wspólnie z założycielami Oshee - Dariuszem Gałęzewskim i Dominikiem Dolińskim.

Jak poinformował UOKiK, fundusz inwestycyjny Innova z siedzibą w Luxemburgu, zamierza przejąć wspólną kontrolę nad Oshee Polska oraz jej spółką zależną Kinga Pienińska (obie z siedzibą w Krakowie). Kontrola będzie sprawowana wraz z Dariuszem Gałęzewskim oraz Dominikiem Dolińskim.

Grupa Innova prowadzi inwestycje w przedsięwzięcia mające znaczny potencjał wzrostu i mogące przynieść zyski w określonym horyzoncie czasowym. Inwestycje Grupy Innova kierowane są do różnych sektorów gospodarki. Aktualnie Grupa Innova realizuje inwestycje w sektorach takich jak usługi finansowe, technologie – media – telekomunikacja (TMT), energia, sektor spożywczy czy branża transportowa. Grupa Innova przeprowadza inwestycje w krajach Europy Środkowo - Wschodniej i Bałkanów.

Oshee prowadzi działalność w zakresie sprzedaży napojów funkcjonalnych oraz dietetycznych produktów spożywczych. Spółka zależna Oshee – Kinga Pienińska specjalizuje się w wodach mineralnych.

Oshee ma ambitne plany rozwoju zwłaszcza, że marak już jest obecna na 32 rynkach zagranicznych oraz trzech kontynentach. W ciągu roku sprzedaje 90 mln produktów, tylko w Polsce prowadzi sprzedaż w 123 tys. sklepów.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.