Empik w Katowicach - nowy i po nowemu

15 listopada salon sieci zostanie otwarty w nowo powstałej Galerii Libero, a 10 listopada w nowej odsłonie zaprezentuje się placówka w Silesii.

Znany katowiczanom od 13 lat Empik Silesia przeszedł gruntowny remont i jest 19. w Polsce i 4. na Śląsku sklepem otwieranym w formule Future Store. Oznacza to zarówno zmianę architektury, jak również pojawienie się technologicznych rozwiązań, które ułatwią klientom zakupy. Modernizacja salonu o powierzchni prawie 1000 mkw. była prowadzona etapami. Nowy Empik Silesia można odwiedzać od 10 listopada.

Pięć dni później (15 listopada) zostanie otwarty także salon sieci o powierzchni 400 mkw. w nowo powstałej Galerii Libero. Z tej okazji w obu lokalizacjach klienci będą mogli skorzystać z rabatu 20% na książki, muzykę i filmy.

Nowa odsłona Empiku oznacza także poszerzenie oferty produktów ze świata kultury i rozrywki. Na klientów obu salonów czekać będzie nowe wyposażenie i funkcjonalny design. W sklepach będzie można również odebrać zamówienie z Empik.com i Empikfoto oraz kupić bilety na różne koncerty, spektakle i inne wydarzenia.

W nowych placówkach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań – łączą świat realny ze światem online. Do dyspozycji klientów oddano interaktywne urządzenie multimedialne, które pomaga znaleźć w sklepie konkretne tytuły, wyświetlając mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Dla osób, które przyszły do Silesii w poszukiwaniu inspiracji czy podpowiedzi w wyborze produktu dla siebie lub na prezent, powstało tak zwane serce salonu, czyli duże ekrany w centrum sklepu informujące o ciekawych premierach, nowościach czy aktualnościach ze świata kultury. Klienci, którzy chcą niespiesznie przejrzeć ofertę i dostępne tytuły mogą skorzystać z wygodnych siedzisk.

Nowe salony w Katowicach inspirują do odkrywania kultury i rozrywki. Empik Silesia ponownie zaprosi fanów literatury i kulturalnych wydarzeń na ciekawe spotkania, które będą się odbywały na nowej scenie. Już 10 listopada spotkanie wokół pełnej anegdot i humoru książki „Petarda”, autorstwa Pawła Fajdka. 13 listopada publiczność spotka się z Jackiem Piekarą, autorem drugiej części opowieści „Płomień i krzyż”, a dzień później z Michałem Jesionowskim, youtuberem motoryzacyjnym w Polsce. Empik w Silesii w połowie listopada odwiedzi natomiast Agnieszka Witkowicz-Matolicz, żeby opowiedzieć o swojej książce „Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” i o tym, jak prawdziwie smakować życie. W planach jeszcze spotkanie z Krzysztofem Skibą, Michałem Czerneckim, Jakubem Poradą, Andrzejem Ziemiańskim i Anetą Jadowską. Na empikowej scenie nie zabraknie też akcentów muzycznych: 23 i 24 listopada Katowice odwiedzi kolejno zespoły Tulia oraz 4Dreamers.

Joanna Hamdan 13843 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.