Powstał pokój wyciszenia w Galerii Katowickiej

W Galerii Katowickiej otwarty został pokój wyciszenia przeznaczony dla osób z autyzmem. To pierwszy tego typu punkt uruchomiony w polskim centrum handlowym.

Pokój wyciszenia w Galerii Katowickiej powstał głównie z myślą o klientach, w tym tych najmłodszych, którzy podczas wizyty w centrum handlowym potrzebują chwilowego odreagowania napięcia, wyciszenia, odseparowania się od różnorodnych bodźców. To miejsce w szczególności przeznaczone dla osób ze spektrum autyzmu. Przygotowano je zgodnie z wytycznymi i standardami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

Zarządca Galerii wdrożył także inne działania w tym temacie. Pracownicy biura administracji oraz ochrony obiektu zostali przeszkoleni, jak rozpoznać i odpowiednio reagować na niestandardowe zachowania. Do akcji dołączyli również najemcy, prawie 60 z nich zadeklarowało - w razie potrzeby - wyciszenie muzyki czy zmniejszenie oświetlenia w swoim lokalu podczas pobytu osoby ze spektrum autyzmu.

- Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy przełamywać bariery i wytyczać nowe kierunki działań. Stąd wiele nowatorskich rozwiązań i wydarzeń, odbywających się w Galerii Katowickiej - mówi Joanna Bagińska, dyrektor Galerii Katowickiej. - Zależy nam, aby swobodnie mógł czuć się u nas każdy klient, również rodzice odwiedzający nas z dziećmi ze spektrum autyzmu – tłumaczy.

Pokój Wyciszenia znajduje się na poziomie +1 Galerii. Zgodnie z wytycznymi ROM-E Metis, dominują w nim stonowane, jasnobeżowe barwy oraz proste, komfortowe i wygodne sprzęty. Lada moment zakończy się także montaż oznakowania dojścia do Pokoju - informacja pojawi się na pylonach oraz w formie naklejek podłogowych.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying Tiger Copenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos.

entrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie powstanie kompleks biurowy Grand Central. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }