8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

To dobry moment, by przypomnieć jak ważną rolę w naszej diecie pełni ten posiłek.

- Od niego zależy nasze samopoczucie i energia, z jaką rozpoczniemy dzień. Wspólne, rodzinne śniadanie powinno stać się naszym dobrym nawykiem. Do jedzenia śniadań warto zachęcić dzieci, które o poranku bywają marudne i zazwyczaj niechętnie siadają do stołu. Jak to zrobić? Dzieci uczą się przez naśladowanie, dlatego istotną rolę odgrywa tu wpływ modelowania, czyli obserwowania dorosłych przez dziecko. Wspólne śniadanie z opiekunem, oparte na tym samym jadłospisie jest ważne, ponieważ w ten sposób pokazujemy, że wszyscy odżywiamy się podobnie. Nie zapominajmy także, że rodzinne śniadanie to również znakomita okazja do tego, by celebrować wspólnie spędzany czas i budować więzi rodzinne – podkreśla psychodietetyk Anna Paluch.

Jak sprawić, by poranki z dziećmi obyły się bez nudy i be marudzenia? Warto sięgnąć po płatki zbożowe od Lubelli, które są nie tylko smaczne, ale także pełne wartościowych składników. Są pozbawione oleju palmowego i syropu glukozowego, natomiast zawierają pełne ziarno będące źródłem błonnika. Stanowią również bogactwo witaminy B1 i wartościowych minerałów takich jak np.: mangan, fosfor, cynk czy żelazo.

Jedną z wielu propozycji na śniadanie proponowanych przez Lubellę jest:

Cynamonowy mus z jabłek z twarożkiem i płatkami

Składniki:
2 duże jabłka
2 łyżki twarożku wiejskiego
4 łyżki Lubella Miodo Kółek
2 sztuki orzechów włoskich
1 łyżeczka miodu
1/2 łyżeczki cynamonu

Przygotowanie:
Jabłka obieramy, kroimy w kostkę i zalewamy wodą. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 2-3 minuty. Doprawiamy cynamonem oraz miodem, dodajemy drobno posiekane orzechy włoskie, mieszamy. Podajemy z twarożkiem wiejskim oraz Miodo Kółkami.

Smacznego!

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }