Bakalland na sprzedaż

Jak pisze "Puls Biznesu", akcjonariusze Bakallandu zamierzają spieniężyć udziały w spółce.

Zgodnie z założonymi planami, o których mówi gazecie Leszek Muzyczyszyn, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Bakallandu, który odpowiada za przejęcie spółki ze strony funduszu Innova Capital, transakcja miałaby zostać sfinalizowana do połowy przyszłego roku. Pierwszych ofert udziałowcy spodziewają się w grudniu. Szacowana kwota transakcji może wynieść nawet 400-500 mln zł.

Innova Capital zainwestowała w Bakalland i przejętą przezeń od Rieber Foods Polska Delectę w 2014 roku i dziś kontroluje 61,6% jego udziałów. Roczne przychody grupy wynoszą ok. 550 mln zł i od 2014 roku wzrosły o ponad 37%. Zysk operacyjny podwyższony o amortyzację to ok. 40 mln zł.

Jako o potencjalnych nabywcach mówi się na rynku m.in. o PepsiCo czy firmie McCormick, która w 2011 roku przejęła Kamis.

Bakalland jest producentem m.in. bakalii, batonów zbożowych, owocowych i proteinowych, mas i mieszanek przekąskowych i do ciast, produktów śniadaniowych, mieszanek ciast i ciasteczek, kremów tortowych, dekoracji i przypraw do ciast, budyniów, kisieli i galaretek, a także zup w proszku i kawy zbożowej. Do lutego 2015 r. spółka była notowana na warszawskiej GPW.

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }