Skorosze idą na wojnę z Piotrem i Pawłem

Zarządca warszawskiego centrum handlowego Skorosze wypowiedział lokal sieci Piotr i Paweł, mimo wcześniejszych uzgodnień o chęci dalszej współpracy, ale na zmniejszonej powierzchni sklepu. Teraz zarząd sieci planuje wniesienie sprawy do sądu.

We wtorek zarząd Grupy Piotr i Paweł oświadczył, że spółka IIC Retail, odpowiedzialna za najem powierzchni handlowej w CH Skorosze, wypowiedziała sieci umowę najmu ze skutkiem natychmiastowym, mimo wcześniejszych uzgodnień negocjacyjnych.

Według zarządzających poznańską siecią „działania podjęte przez wynajmującego doprowadziły do jednostronnego i w ocenie Grupy Piotr i Paweł nieuzasadnionego zerwania współpracy i narażenia całej sieci na ryzyko poniesienia dalszych szkód”.

Wcześniej przedstawiciele Piotra i Pawła prowadzili negocjacje, aby móc kontynuować działalność w CH Skorosze. Strony uzgodniły, że wynajmujący „wyraził wolę dalszego udostępniania Grupie Piotr i Paweł powierzchni w Centrum Handlowym w Skoroszach na prowadzenie działalności handlowej pod warunkiem zmniejszenia pierwotnie objętego przedmiotu najmu”.

Jak zapewnia zarząd Grupy Piotr i Paweł, spółka pomimo skomplikowanej sytuacji finansowej dużym wysiłkiem organizacyjnym doprowadziła do zmniejszenia powierzchni przedmiotu najmu zgodnie z żądaniem wynajmującego.

Pomimo tego wynajmujący w sobotę 3 listopada przekazał informację o zerwaniu uzgodnień ze skutkiem natychmiastowym. Korzystając z posiadanego oświadczenia Grupy Piotr i Paweł o dobrowolnym poddaniu się egzekucji skierował sprawę do komornika, który wszczął przeciwko najemcy egzekucję, której bezpośrednim następstwem jest zamknięcie sklepu Piotr i Paweł w Skoroszach.

Poznańska spółka stoi na stanowisku, iż są to działania sprzeczne z pierwotnymi ustaleniami stron i podjęte zostały wbrew powszechnie przyjętym regułom prowadzenia biznesu i negocjacji.

Grupa Piotr i Paweł będzie więc dochodziła swoich praw na drodze sądowej – usłyszeliśmy od zarządu Piotra i Pawła, który stanowczo podkreśla, że podstawą rozwiązania umowy nie były kwestie zaległości płatniczych.

Czekamy teraz na stanowisko zarządzających CH Skorosze.

 

Katarzyna Pierzchała 2693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }