Canpack inwestuje w Indiach i Rumunii

Grupa Canpack z Krakowa, od ponad 25 lat działająca w branży opakowań, uruchamia nowe inwestycje zagraniczne.

Grupa Canpack, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych, w ciągu tygodnia zainaugurował greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach (26 października) oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie (30 października).

Rosnący popyt na w pełni recyklowalne opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, prezes zarządu Canpacku. – Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji – dodał.

Producent zainwestował w oba nowe przedsięwzięcia blisko 120 mln euro. Zatrudnienie dzięki nim znalazło ponad 240 osób.

W ciągu ostatnich trzech lat firma uruchamiała po dwie fabryki rocznie i dziś prowadzi operacje w 18 krajach, sprzedając swoje wyroby łącznie do ponad 100 krajów na całym świecie i zatrudniając 6,5 tys. osób.

Zarówno fabryka firmy w Bukareszcie, jak i nowy zakład produkcyjny w Indiach są zaangażowane w działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu oraz oszczędności wody, energii i surowców.

 

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }