Ekologiczne opakowania żywności

Schur Flexibles Poland wprowadza nową folię do żywności.

Jak zapewnia producent, nowa folia FlexiClose (re) to opakowanie, które zapewnia ochronę produktu spożywczego, jest przyjazne w użytkowaniu, może być wielokrotnie otwierane i zamykane i podlega pełnemu recyklingowi. W szczególności nadaje się do pakowania różnego typu serów.

– Jako wiodący dostawca elastycznych rozwiązań opakowaniowych ponosimy odpowiedzialność za środowisko, dlatego nasze produkty i procesy są tak przyjaznymi dla środowiska, jak to tylko możliwe – mówi Marek Pawlak, prezes Schur Flexibles Poland. – Inwestujemy w rozwój nowych rozwiązań opakowaniowych, które zapewniają maksymalną ochronę produktu i niezmiennie wysoką funkcjonalność, a jednocześnie minimalizują negatywny wpływ na środowisko – zapewnia.

O właściwościach tych zadecydowało zastosowanie folii opartej na poliolefinach. Rozwiązanie gwarantuje także wydajność i przetwarzanie na maszynach pakujących. FlexiClose (re) jest przeznaczona do wielokrotnego ponownego zamykania.

– Produkt pozwala producentom być o krok przed wszystkimi nadchodzącymi przepisami dotyczącymi recyklingu, a także zapewnia najwyższy poziom ochrony oraz jest atrakcyjny ze sprzedażowego punktu widzenia – komentuje Marek Pawlak.

Folia FlexiClose (re) została także doceniona przez międzynarodowe jury konkursu German Packaging Awards 2018 podczas targów FachPack w Norymberdze, które przyznało produktowi złoty medal.

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }