Maxima otwiera sklep w nowym formacie

Firma zainwestowała prawie 2 miliony lewów (1 milion euro) w nowy sklep T-Market Express w Sofii.

Litewski właściciel sieci Stokrotka i Aldik uruchomił w stolicy Bułgarii nowy supermarket o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.

Strefa społeczna w sklepie jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oferuje bezpłatny dostęp do internetu, ładowanie smartfonów oraz szeroki wybór zdrowej i ekologicznej żywności - bez cukru i glutenu, produkty ryżowe, orzechy, nasiona, a także wyciskane dżemy owocowe.

Codziennie w supermarkecie będzie przygotowywanych około 20 rodzajów ciepłych i zimnych kanapek, 30 rodzajów gotowanych posiłków i 15 świeżych sałatek, a także świeżo upieczony produkty z grilla.

Jest to szósty sklep sieci uruchomiony w 2018 roku, a dwa kolejne planują otworzyć swoje podwoje dla klientów pod koniec roku w Nowim Iskyrze i Aytosie. Tym samym całkowita liczba sklepów sieci wzrośnie do 74 w 36 miastach.

Dyrektor generalny Maximy Bułgaria Edvinas Volkas ogłosił, że detalista otworzyć 7-10 sklepów w 2019 roku.
Kolejną nowością przewidzianą na rok 2019 jest kiosk samoobsługowy, który będzie testowany pilotażowo w sklepie w dzielnicy Musagenica w Sofii.

W ciągu ostatnich trzech lat Maxima Bułgaria odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów. Volkas spodziewa się, że obrót w 2018 r. wyniesie 310 mln lewów (158,5 mln euro) w porównaniu z 221,6 mln lewów (113,3 mln euro) w 2017 r. Dodał, że po znaczących inwestycjach w nowe sklepy i ekspansję 2018 będzie pierwszym rokiem, w którym spółka zakończy się dodatnim wynikiem EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację).

 

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }