Empik nie zwalnia tempa

W październiku otwarto aż pięć salonów sieci, ale Grupa zapowiada, że listopad będzie równie owocny.

Na początku miesiąca nowe sklepy pod szyldem Empik ruszyły w Białymstoku i Płońsku, a teraz także w Łowiczu, Gdańsku i w Krakowie.

W Galerii Krakowskiej został uruchomiony salon w formacie Future Store. Na mieszkańców Krakowa, poza standardowymi udogodnieniami, w sklepie czeka też więc multimedialna witryna oraz interaktywne urządzenie pomagające wyszukać produkty i wskazujące drogę do półek, na których się znajdują. Nowy Empik jest wyposażony w tzw. serce salonu, czyli ekrany informujące o premierach, nowościach czy aktualnościach ze świata kultury. Pojawiły się również  siedziska. Natomiast z myślą o dzieciach stworzony został kącik do zabawy z regałem w kształcie literki „e” i interaktywną książką o książkach.

Całkowicie nowy salon Empiku w premierowej lokalizacji od 25 października funkcjonuje w centrum handlowym Premium Park w Łowiczu. Sklep ma powierzchnię ponad 170 mkw. i jest zlokalizowany tuż obok miejskiego targowiska. Dzień później w centrum handlowym Forum Gdańsk ruszył dziewiąty Empik w tym mieście, a drugi w formacie Future Store. Salon ma powierzchnię 707 mkw.

Kolejne miesiące zapowiadają się równie intensywnie. Na listopad Empik zapowiedział otwarcia salonów w Katowicach, Pruszkowie, Ostródzie i Biłgoraju. 

Grupa Empik to ogólnopolska sieć ponad 250 salonów Empik, księgarnie Mole Mole i sklepy Papiernik by Empik a sklep internetowy empik.com, serwis empikfoto.pl i księgarnia internetowa Livro.pl. Segment dystrybucji tworzą: Platon (książki) oraz spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital, a w niej spółki Virtualo i Biblioteka Akustyczna oraz spółka e-Muzyka i platforma Going.

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }