Igor Tikhonov prezesem Kompanii Piwowarskiej

Nowy prezes przez 17 lat związany był z SABMillerem.

Nowym prezesem Kompanii Piwowarskiej (KP), największego w kraju producenta piwa m.in. pod markami: Tyskie, Żubr, Lech, Książęce czy Redd's, został Igor Tikhonov (na zdjęciu). To następca Andrew Highcocka, który po ponad 4,5 latach kierowania KP, w sierpniu br. zdecydował się przejść do Marie Brizard Wine Spirits, producenta m.in. wódek Sobieski i Krupnik.

Tikhonov karierę w branży piwowarskiej rozpoczął w 2001 r. w koncernie SABMiller, gdzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży, a następnie dyrektora ds. rozwoju strategicznego w Rosji. W 2008 r. został mianowany dyrektorem generalnym spółki zależnej na Ukrainie, a cztery lata później objął stanowisko dyrektora generalnego na Słowacji. W 2014 r. stanął na czele rumuńskiej spółki Ursus Breweries, która pod jego kierownictwem osiągnęła pozycję lidera rynku piwa w Rumunii. Przez ostatnie dwa lata odpowiadał również za rozwój firmy na rynku węgierskim, pod jego przewodnictwem firma powróciła na ścieżkę wzrostu i zaczęła osiągać rekordowe przychody.

Maciej Burlikowski 45 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }