Na kawę do Carrefoura Express

W wybranych sklepach franczyzowych Carrefour Express convenience zainstalowano kawomaty Costa Express.

O tym, że Costa Coffe planuje rozwijać format kawomatów pisaliśmy w lipcu. Wówczas działało ich 300, wszystkie na stacjach benzynowych. Firma za cel postawiła sobie jednak otwieranie kawomatów w sklepach należących do dużych sieciach handlowych, czyli wszędzie tam, gdzie jest natężony ruch klientów. Carrefour to więc pierwsza sieć do której, w ramach testów, trafiły kawomaty Costa Coffe.

Kawomaty Costa Express stanęły już w wybranych sklepach Carrefour Express zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Zakopanem.

Do końca bieżącego roku kawomaty powinny się także w nowym koncepcie Carrefoura dedykowanym właścicielom stacji paliw.

- Dzięki współpracy z Costa Coffee wzbogacamy ofertę gastronomiczną o produkty znanej i rozpoznawalnej marki. Planujemy dalszy rozwój współpracy w tym roku i zainstalowanie kolejnych kawomatów w sklepach naszej sieci w całej Polsce - dodaje Florkiewicz - mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska. 

Z kolei Costa Coffee dostrzega duży potencjał wśród klientów sklepów detalicznych, jak również rosnącą potrzebę konsumpcji kawy on-the-go.

- Wierzymy w sukces nawiązanej współpracy Costa Express z siecią Carrefour. Profesjonalnie podchodzimy do wspólnej oferty kawowej, która rozwija i wzmacnia asortyment w Carrefour Express Convenience – komentuje Tomasz Gruszczyński, dyrektor rozwoju Costa Express.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.