Ekologiczne produkty higieny kobiecej w Tesco

Organiczne lub wielokrotnego użytku.

Sieć jest pierwszym detalistą w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na taki krok.

Linia o nazwie TOTM (time of the month - ten czas w miesiącu) składa się z podpasek, wkładek, dwóch rodzajów tamponów z aplikatorem o różnych chłonnościach oraz kubka menstruacyjnego wielokrotnego użytku.

Produkowane wyłącznie dla Tesco tampony, podpaski i wkładki TOTM są wykonane z ekologicznej, niemodyfikowanej genetycznie bawełny i przyjaznych dla środowiska dodatków, takich jak  organiczne osłonki czy biodegradowalne aplikatory. Także opakowania są ekologiczne.

- Jesteśmy podekscytowani tym wyłącznym partnerstwem z Tesco i postrzegamy je jako szansę dla większej liczby kobiet na przejście na organiczne i ekologiczne rozwiązania alternatywne - powiedział założyciel firmy TOTM, St. John Burke.

Chemikalia i ilość plastiku w produktach do higieny kobiecej niepokoiły klientki i ekologów.
- Klienci Tesco nie tylko mogą zmniejszyć ilość plastiku, przechodząc na produkty z naszego asortymentu, ale także mogą czuć się pewnie, wiedząc, że te produkty zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej przyjazne dla ich ciała - dodał Burke.

Przeciętna użytkowniczka zużywa przez całe życie około 150 kg tamponów, wkładek i aplikatorów, z czego około 90 proc. stanowi plastik. Znaczna część tych odpadów trafia na wysypiska lub do oceanów, a może upłynąć ponad 450 lat, zanim te produkty sanitarne ulegną rozkładowi.

- To wspaniałe, że Tesco robi krok we właściwym kierunku, dostarczając asortyment produktów przyjaznych dla środowiska TOTM w sklepach w całym kraju - oceniła Ella Daish, aktywistka ekologiczna. - Jest to niezwykle ważne, ponieważ podnosi świadomość problemów środowiskowych i zapewnia klientom dostęp do bardzo potrzebnego wyboru, który przynosi korzyści wszystkim - dodała.

TOTM przekaże również darowizny ze sprzedaży swoich produktów w sklepach Tesco na rzecz brytyjskiego stowarzyszenia walki z endometriozą.

Magdalena Weiss 2001 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }