Awans w Atrium

Anna Dafna (na zdjęciu), dyrektor finansowa polskiej spółki Atrium została mianowana na dyrektor zarządzającą. Obie funkcje będzie sprawować jednocześnie.

Atrium European Real Estate Limited, właściciel, zarządca i deweloper centrów handlowych oraz nieruchomości usługowo-handlowych, powołał Annę Dafnę piastującą już stanowisko dyrektora finansowego polskiej spółki Atrium Poland Real Estate Management na dyrektora zarządzającego, którą to funkcję będzie sprawować równolegle z dotychczasową.

Anna Dafna dołączyła do Atrium w 2009 r. Od czterech lat jest dyrektorem finansowym w Atrium Poland Real Estate Management, wcześniej (od 2009 r.) pracowała na stanowisku kontrolera finansowego. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie Atrium, Anna Dafna pełniła funkcję kierowniczą w izraelskim oddziale KPMG, gdzie odpowiadała za zespół specjalizujący się w obsłudze spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie, m.in. z sektora nieruchomości komercyjnych.

Po mianowaniu na funkcję dyrektora zarządzającego, Anna Dafna będzie bezpośrednio podlegać CEO Grupy Atrium - Liadowi Barzilai, a jej obowiązki będą obejmować wszelkie aspekty działalności Grupy na polskim rynku oraz ugruntowywanie pozycji spółki jako czołowego właściciela i zarządcy miejskich centrów handlowych, zorientowanych na społeczności lokalne.

- Polska odgrywa kluczową rolę w przyszłym rozwoju Atrium, a Anna posiada najlepsze atuty do prowadzenia naszej działalności na tym rynku. Przez około 10 lat pełniąc w Atrium ważną rolę, przewyższała oczekiwania ze strony spółki na każdym poziomie. Ponadto mając solidne doświadczenie zarówno w finansach, jak i w branży nieruchomości oraz gruntowną znajomość polskiego rynku, jest jak najbardziej gotowa do przyjęcia tej istotnej funkcji kierowniczej -  powiedział Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

W Polsce Atrium ma 21 centrów handlowych, o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej na dzień 30 czerwca 2018 roku 535,300 mkw. Na koniec pierwszego półrocza br. Atrium w Polsce uzyskało przychód z najmu brutto w wysokości 49,6 mln euro. W sierpniu firma ogłosiła, że chce nabyć Wars Sawa Junior, centrum handlowe znajdujące się w samym sercu Warszawy za kwotę 301,5 mln euro. Przejęcie Wars, Sawa, Junior jest uzależnione od uzyskania odpowiednich zgód i planowane jest na czwarty kwartał tego roku.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.