Jeff’s rezygnuje z plastikowych słomek

W ich miejsce w restauracjach sieci pojawią się biodegradowalne słomki z papieru.

- Wydaje się, że słomka do picia to drobiazg, ale każdego dnia w każdej restauracji Jeff’s wydajemy naszym gościom do napojów ok. 200-300 słomek. Rezygnacja z plastikowych rurek to nasz wkład na rzecz zwiększania świadomości problemu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Słomki to jedno z naszych pro ekologicznych działań – mówi Artur Jarczyński, właściciel sieci amerykańskich restauracji Jeff’.

W związku z wprowadzeniem do restauracji Jeff's biodegradowalnych słomek z papieru, 20 października na Polu Mokotowskim odbędzie się akcja promocyjna. Przez cały dzień hostessy przebrane za personel Jeff’sa rozdawać będą kolorowe słomki z zaproszeniem do restauracji. Każdy, kto tego dnia przyjdzie z nim do Jeffs’a, otrzyma do zamówionego dania lemoniadę.

Jeff’s to cztery restauracje z amerykańską kuchnią. Dwie z nich zlokalizowane są w stolicy – pierwsza mieści się w Galerii Mokotów, druga przy ul. Żwirki i Wigury na Polu Mokotowskim. W Krakowie Jeff’s znajduje się w Galerii Kazimierz, a w Katowicach w Galerii Silesia City Center. Właściciel sieci - Artur Jarczyński - od 28 lat z sukcesem prowadzi gastronomiczny biznes, do którego należą m.in.: Jeff`s, U Szwejka, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Otto Pompieri, Der Elefant, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, St. Antonio oraz Bazyliszek.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.