Carrefour: 75 proc. placówek jest już po remoncie

Obok rozwiązań proekologicznych sieć stawia przede wszystkim na wdrażanie minikonceptów, czyli specjalnych stref z określoną ofertą produktów.

Od początku roku nowe oblicze zyskało osiem sklepów należących do sieci, m.in. w Płocku, Olkuszu, Starachowicach, Ostrowcu oraz Toruniu.

Prowadzone w sklepach prace obejmują przede wszystkim sale sprzedaży. Poszerzane są wejścia oraz aleje, zmianie ulega także wyposażenie sklepu – oświetlenie sali, wysokość regałów, a niekiedy także ustawienie mebli, które umożliwia pogrupowanie produktów rodzinami. Wszystkie te zabiegi mają prowadzić do poprawy doświadczeń zakupowych klientów - ułatwiają poruszanie się po sklepie i sprawniejsze odnajdywanie produktów, które teraz są lepiej wyeksponowane.

W ramach remodelingów zmieniła się także oferta handlowa. W wybranych sklepach, np. w Ostrowcu, Starachowicach czy Płocku, wprowadzane są również tak zwane minikoncepty, czyli specjalne strefy z określoną ofertą produktów. Są wśród nich m.in.:  strefa piw rzemieślniczych, strefa zdrowej żywności, strefa kuchni świata czy wędzarnia Carrefour.  

Carrefour Polska wiele uwagi poświęca również wdrażaniu w swoich placówkach rozwiązań proekologicznych. W zmodernizowanych w br. sklepach sieć zastosowała przyjazne dla środowiska instalacje wykorzystujące dwutlenek węgla jako czynnik chłodzący. Wymianie poddane zostało również oświetlenie.

W wybranych lokalizacjach pojawiły się też instalacje fotowoltaiczne – działają w Zgorzelcu i Łodzi oraz instalacje geotermalne – w Sosnowcu, Zamościu, Olsztynie, Gdańsku oraz Warszawie przy ul. Głębockiej.  

Sklepy Carrefour Polska, wśród których znajduje się obecnie 89 hiper- oraz ponad 150 supermarketów, poddawane są remodelingom w ramach wdrożonej i realizowanej od 2014 r. strategii modernizacji portfela nieruchomości sieci.

Od momentu wdrożenia strategii zmodernizowaliśmy ok. 75 proc. funkcjonujących na rynku obiektów Carrefour. - Od początku bieżącego roku przeprowadziliśmy prace w ośmiu lokalizacjach, a odnowione wnętrza wkrótce zyska także nasz sklep w Szczecinie, gdzie właśnie rozpoczynamy prace – podsumowuje Paweł Dolański.

Do końca roku Carrefour Polska planuje także rozpocząć remodeling sklepów sieci w Białej Podlaskiej i Zamościu.

 

Ilona Mrozowska 2999 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }