Krzak odchodzi z Piotra i Pawła

Robert Krzak zrezygnował ze stanowisk zajmowanych w spółkach Piotra i Pawła. W ostatnich miesiącach zajmował się poszukiwaniem inwestora dla tej sieci.

Robert Krzak pracował w Piotrze i Pawle od 2013 r. Z końcem września zrezygnował jednak z funkcji wiceprezesa zarządu w trzech spółkach Grupy: Grupa Piotr i Paweł Sp. z o.o., Piotr i Paweł SA i Piotr i Paweł Detal. Oficjalnie nie jest znany powód rezygnacji, w branży słychać jednak głosy, że przyczynkiem do podjęcia tej decyzji są zmiany w strukturze firmy.

Przypomnijmy: 1 czerwca br. prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki Piotr i Paweł zostanie Marek Miętka, podczas gdy twórcy sieci - Piotr i Paweł Woś – przeszli do rady nadzorczej firmy. Więcej o zmianach jest tutaj.

Robert Krzak jest doświadczonym menedżerem. Pracował w takich firmach jak: Julius Meinl AG, Makro Cash&Carry Polska, Electrolux, Tradis. W ostatnich miesiącach zajmował się poszukiwaniem inwestora dla Piotra i Pawła. Termin z wyłonieniem inwestora był już przesuwany kilkakrotnie. Jedyne co udało się sfinalizować sieci to wrześniowa sprzedaż pięciu sklepów na rzecz sieci Biedronka. Ta ostatnia zaledwie w ciągu kilku dni przeformatowała je na Biedronki Premium.

Robert Krzak nie jest pierwszą osoba, która opuszcza pokład Piotra i Pawła. Wcześniej pożegnała się z nim m.in. Ewa Aleszczyk-Kalinowska, dyrektorka departamentu marketingu i PR. Z firmą nie pracuje już też agencja P&L IR+PR, która od wakacji zajmowała się obsługą PR spółki.

Katarzyna Pierzchała 2618 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }