Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Magnat - nowość nawiązująca do tradycji

BZK Alco wprowadza kolekcję alkoholi smakowych.

Magnat to kontynuacja polskich zwyczajów związanych z wytwarzaniem wybornych trunków, które gościły na dworach magnackich.

Gatunkowe wyroby cenili sobie nad wyraz zarówno magnaci, jak i ich znamienici goście. Destylowane kilka razy, wzbogacone były różnymi dodatkami pochodzącymi z odległych krajów. Kolekcja alkoholi smakowych Magnat to nawiązanie do tradycji wytwarzania wybornych trunków na dworach magnackich. 

Magnat powstał w duchu tamtych czasów z najlepszych, wyselekcjonowanych składników, wysokiej jakości alkoholu i krystalicznie czystej wody. Łączy smak dojrzałych wiśni z nutą wybornego rumu, owoców porzeczki z nutą szlachetnej whisky, gruszki z nutą wanilii, owoców malin i cytryny oraz cytryn i pigwy.

 – Na dworach magnackich sztukę łączenia smaków opanowano do perfekcji – zaznacza Andrzej Zalewski, dyrektor marketingu BZK Alco. – Magnaci, najlepiej wykształcona i zasobna warstwa społeczna, wiele podróżowali i poszukiwali różnorodnych inspiracji w całym świecie. Na ich dworach dostępne były rzadkie, wykwintne składniki, które łączono w doskonałych proporcjach. Walory smakowe tych trunków miały bowiem sprostać wysokim wymaganiom gospodarzy i znamienitych gości dworów magnackich. Kolekcja Magnat to nawiązanie do epoki, w której tworzone były alkohole z wyobraźnią, oddające bogactwo smaków oferowanych przez naturę – dodaje Andrzej Zalewski.

Kolekcja Magnat dostępna jest w pojemnościach 500 ml i 100 ml, o zawartości alkoholu 32%.

BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup przetwórstwa rolnego, do której należą również Bakoma, Bakoma-Bis, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra i Bioagra – Oil. Ścisła współpraca między tymi spółkami daje gwarancję wytwarzania trunków na bazie najlepszych surowców. Spółka dba o każdy etap produkcji alkoholu, dlatego może zagwarantować jego najwyższą, światową jakość. W odróżnieniu od innych producentów, posiada aż 488 półek destylacyjnych, które umożliwiają siedmiokrotną destylację. Dzięki temu BZK Alco uzyskuje wysokiej jakości alkohol bez żadnych zanieczyszczeń chemicznych (0 ppm).

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.