Nowy prezes Harper Hygenics

Został nim Adam Pieniacki (na zdjęciu).

Nowy prezes zarządu zastąpił na tym stanowisku Rafała Szczepkowskiego, który 8 października złożył rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji.
 
Adam Pieniacki ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w polskich i międzynarodowych firmach. Do dnia 8 października pełnił funkcję członka rady nadzorczej Harper Hygienics. Wcześniej pracował dla CI Games, grupy kapitałowej Polpharma, a także przez 3 lata był dyrektorem generalnym w Prosper.
 
Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Cuprum Banku. Następnie pracował kolejno w KGHM Polska Miedź, Wigropol i Flexpol. Pracował także w amerykańskich globalnych koncernach notowanych na NYSE takich jak: York Int, Johnson Controls oraz UPS.

Do zarządu Harper Hygenics dołączył także Sergejs Binkovskis, prezes zarządu łotewskiej spółki SIA iCotton w której odpowiedzialny jest za organizację procesu produkcyjnego, dostawę materiałów z UE i innych krajów oraz sprzedaż. Do jego obowiązków należy także zaangażowanie w planowanie, koordynację i kontrolę procesów produkcyjnych.

Harper Hygienics produkuje wyroby higieniczne pod markami Cleanic, Kindii czy Ola oraz wyroby do czyszczenia różnych powierzchni w domu pod marką Presto. Jest też wytwórcą produktów pod markami sieci handlowych. W I kwartale roku 2018/2019 odpowiadały one za ponad 54 proc. przychodów ze sprzedaży produktów bawełnianych oraz za 62,3 proc. w segmencie włókniny.

Joanna Hamdan 12883 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.