Auchan Retail z nowym prezesem

Zaledwie nieco ponad półtora roku Régis Degelcke szefował spółce Auchan Retail. Zastąpi go na tym stanowisku Edgard Bonte.

Stowarzyszenie rodziny Mulliez wyznaczyło Edgarda Bonte'a na przewodniczącego Auchan Retail po uzgodnionej rezygnacji Régisa Degelckego. Ta zmiana to zapowiedź zmian organizacyjnych w Grupie. Przede wszystkim zniknąć ma funkcja dyrektora generalnego, pełniona obecnie przez Wihelma Hübner. Edgard Bonte został również powołany na stanowisko prezesa zarządu Auchan Holding przez Radę Nadzorczą Auchan Holding. Edgard Bonte ma lat 45. Jest członkiem Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, był przez 8 lat szefem Kiabi - odzieżowej sieci detalicznej Grupy. W latach 2010-2014 Edgard był członkiem zarządu Mulliez Stowarzyszenie Rodzinne.

Od połowy września br. zmiany nastąpiły także we władzach Auchan Polska. Pisaliśmy o tym tutaj.

Magdalena Weiss 1919 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }