JAS-FBG z nowym cross-dockiem

Obiekt dla firmy logistycznej powstaje na terenie Segro Business Park Łódź.

Budynek firmy JAS-FBG będzie składał się z 6000 mkw. powierzchni magazynowej i 600 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej. W obiekcie znajdzie się 28 docków. Powstaną także nowe miejsca parkingowe: 19 dla samochodów ciężarowych oraz 20 dla osobowych. Magazyn zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale tego roku.

– Rozwój dystrybucji krajowej w okresie dwóch ostatnich lat jest bardzo dynamiczny. Aby sprostać zapotrzebowaniu naszych klientów, w latach 2016-2017 zmieniliśmy obiekty w Krakowie, Wrocławiu, Kielcach, Białymstoku, Rzeszowie oraz zakończyliśmy budowę własnej inwestycji w Słupsku - komentuje Hubert Michalski, kierownik działu spedycji krajowej w JAS-FBG.

- W bieżącym roku dokonujemy istotnej zmiany magazynu w Łodzi, który jednocześnie pełni funkcję sortowni przesyłek drobnicowych. Szukaliśmy miejsca które będzie dobrze skomunikowane z węzłem autostradowym oraz z dogodną infrastrukturą komunikacji miejskiej. Nowy budynek będzie magazynem typu cross-dock posiadającym dwukrotnie większą ilość bram niż magazyn w standardowym układzie, dzięki czemu znacznie usprawnimy operacje przeładunkowe. Dużym udogodnieniem jest również fakt, że obiekt budowany jest wyłącznie dla JAS-FBG – dodaje.

W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu, JAS-FBG reprezentowali eksperci z Maxon Nieruchomości.

Joanna Hamdan 13822 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.