Nestlé na lodzie

Koncern ogłosił, że w marcu zostanie zamknięta fabryka Froneri w miejscowości Beauvais w pobliżu Paryża produkująca lody.

Ruch ten spowoduje, że pracę straci około 317 osób, w tym 241 na produkcji i 76 w centrum rozwoju.

Jak informuje Nestlé planowane zamknięcie obiektu zostało spowodowane faktem, że koszty produkcji są "zbyt wysokie" na tym terenie.

Informacja o planowanym zamknięciu fabryki Froneri spotkała się z ostrą reakcją związków.

- Jestem przerażona brakiem społecznej odpowiedzialności Nestlé, to czysty cynizm. Nie ma mowy, aby pracownicy, którzy przez całe życie pracowali, mogli stracić pracę w ciągu kilku miesięcy - powiedziała Valérie Gayte, przewodnicząca krajowego związku zawodowego rolno-spożywczego (SNI2A) CFE-CGC1.

Firma Froneri powstała w wyniku joint venture między Nestlé a R & R w 2016 r.. Obecnie grupa prowadzi cztery zakłady produkcyjne we Francji. Obiekt w Beauvais został otwarty w 1972 r.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 8532 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }