Eurocash z wyższą rekomendacją DM BOŚ

Analityk DM BOŚ podwyższyli rekomendację Eurocashu z "trzymaj" do "kupuj", ale cenę docelową akcji obniżyli o 11,5 proc. do 27,7 zł.

Na zdjęciu: Mila została przejęta przez Eurocash w 2018 roku

To oczywiście i tak oznacza dla inwestorów możliwość zarobku na akcjach grupy handlowej, ponieważ raport został przygotowany przy kursie Eurocashu na poziomie 19,92 zł. Po opublikowaniu rekomendacji (4 października) cena akcji nie zareagowała w widoczny sposób. 10 października na koniec sesji miały one wartość 19,80 zł.

Autor raportu Jakub Viscardi spodziewa się poprawy zysków w drugiej połowie roku po przejęciach dokonanych przez spółkę w ostatnich latach (m.in.sieci detaliczne EKO i Mila).

- Pomimo udanych przejęć zyski spółki stanęły w miejscu (w 2016 i 2017 EBITDA/zysk netto spadły odpowiednio o 7 proc./13 proc. rdr oraz 18 proc./67 proc. rdr). Niemniej oczekujemy w II połowie roku powrotu wzrostu zysków, biorąc pod uwagę stabilizację dynamiki zysków w I połowie br. (EBITDA na poziomie ubiegłorocznym) oraz oczekiwane dalsze efekty restrukturyzacji w połączeniu z niskim i mało wymagającym poziomem zysków w II poł. 2017 - napisał.

Autor raportu przewiduje, że finalizacja transakcji sprzedaży spółki zależnej PayUp Polska nastąpi w pierwszym kwartale 2019 r. i może posłużyć do rozwoju sieci detalicznej.

- Przyjęliśmy konserwatywne założenie, że finalizacja transakcji nastąpi w I kw. 2019 roku, biorąc pod uwagę oczekiwanie na zgodę UOKiK, a dodatkowy zysk z tego tytułu rozpoznany przez Eurocash wyniesie 105 mln zł brutto. Zakładamy, że pozyskane środki spółka przeznaczy na rozwój swojej działalności detalicznej - dodaje DM BOŚ.

Analitycy prognozują zysk netto na poziomie 105,7 mln zł w 2018 r., 234,7 mln zł w 2019 r. i w 2020 r. 220 mln zł.

Magdalena Weiss 1962 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }