Bricomarché uruchomiło kolejny skład budowlany

Otwarty 9 października w Tarnobrzegu skład budowlany jest czwartą lokalizacją nowego konceptu magazynów sieci. Pozostałe składy znajdują się w Śremie, Lubawie oraz Złocieńcu.

Składy budowlane to magazyny zaopatrujące sklepy Bricomarché, a także bezpośrednio ich klientów w materiały budowlane oraz asortyment ogrodniczy z wykorzystaniem samochodów HDS, które zapewniają transport bezpośrednio pod adresy realizowanych inwestycji.

Wdrożenie nowego modelu dystrybucji spowoduje rozszerzenie oferty produktowej sieci Bricomarché oraz wzrost potencjału sieci w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych na większą skalę.

– Pierwszy skład został uruchomiony w kwietniu 2017 r. w Śremie. Nowy koncept spełnił oczekiwania klientów oraz właścicieli sklepów, dlatego rok 2018 planujemy skończyć z sześcioma składami, które docelowo będą zaopatrywać wszystkie sklepy Bricomarché w całej Polsce – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce. Dodaje, że wyróżnikiem składów jest ich większa elastyczność w porównaniu do magazynów czy hurtowni. Specyfika formatu, praca według określonego harmonogramu oraz bliska odległość składów od sklepów pozwalają na ich sprawną i regularną współpracę z marketami Bricomarché. Składy sprzyjają również dostawcom oraz mniejszym lokalnym producentom, którzy mogą zwiększyć skalę dystrybucji swoich produktów.

Powierzchnia nowo otwartego składu wynosi prawie 5000 mkw., z czego 1750 mkw. to hala magazynowa, a 2950 mkw. plac. Swoim zasięgiem obejmie 21 sklepów. W jego ofercie znajdują się m.in. cegły i bloczki betonowe, kostka brukowa, ażury, obrzeża, płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, wybrany asortyment z chemii budowlanej, ocieplenia i pokrycia dachowe, galanteria betonowa, ekogroszek, profile i akcesoria, a także asortyment ogrodniczy: ziemia, torf oraz kora.

Joanna Hamdan 8697 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }