Nowy Leroy Merlin: sklep i miejsce spotkań

W Katowicach powstanie drugi sklep budowlano-dekoracyjny pod szyldem Leroy Merlin. Będzie to już 10. placówka sieci w województwie śląskim, ale dodatkowo łącząca funkcję marketu i miejsca spotkań.

Nowy sklep Leroy Merlin zlokalizowany będzie w historycznym miejscu przy ul. Baildona - XV-wiecznej kuźni i tartaku, słynących z produkcji materiałów budowlanych. Z początkiem XIX w. John Baildon, szkocki inżynier uważany za prekursora współczesnego hutnictwa żelaza, przekształcił to miejsce w hutę, która wpisała się w świadomość mieszkańców Katowic jako Huta Baildon.

W sklepie Leroy Merlin Baildon, o powierzchni całkowitej 10 tysięcy mkw., znajdować się będzie 13 działów handlowych, z ponad 35 tysięcy produktów. Głównym wyróżnikiem sklepu będzie inspiracyjna strefa aranżacji łazienkowych i kuchennych, w której projektanci Leroy Merlin pomogą klientom urządzić dom ich marzeń.

Oprócz usług projektowych, w ofercie sklepu znajdą się również usługi montażowe zakupionych produktów, a także możliwość ich dostosowania do indywidualnych potrzeb. Będzie to możliwe dzięki punktom z usługami stolarskimi, krawieckimi oraz mieszania farb. Niezależnie od gabarytów zakupionych towarów Leroy Merlin oferować będzie również usługę dostawy. Do dyspozycji klientów jest parking z 580 miejscami postojowymi, a także restaurację oddającą atmosferę historycznej Huty Baildon.

- Szeroka oferta usługowa nowego sklepu Leroy Merlin Baildon to wyjście naprzeciw oczekiwań mieszkańców. Oprócz możliwości dokonania zakupów w naszym sklepie będą oni mogli skorzystać z restauracyjnej strefy spotkań oddającej charakter tego kultowego miejsca – mówi Mirosław Janota, dyrektor sklepu Leroy Merlin Baildon w Katowicach. - Dążymy, aby nasz sklep, podobnie jak wcześniej Huta Babilon, na trwałe zakorzenił się w świadomości mieszkańców. Chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł realizować swoje pasje oraz marzenia związane z domem i ogrodem, a także miło spędzić czas w towarzystwie swoich bliskich - komentuje.

Nowo otwarty sklep utworzy 160 nowych miejsc pracy. Rekrutacja na stanowiska operacyjne, takie jak: doradca klienta, kasjer czy magazynier, rozpocznie się w połowie października i prowadzona będzie za pośrednictwem strony kariera Leroy Merlin www.kariera.leroymerlin.pl.

Sieć Leroy Merlin prowadzi w Polsce ponad 60 sklepów.

Katarzyna Pierzchała 2683 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }