Przed nami certyfikacja usług sprzątających

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i firma EPP uruchamiają program "Go Green, Go Clean". W jego ramach podejmą działania mające na celu upowszechnianie w pełni ekologicznych usług, rozwiązań i środków związanych z utrzymaniem czystości m.in. w obiektach handlowych.

– Nasz program „Go Green, Go Clean” to pierwszy w Polsce projekt, którego celem jest promocja przyjaznych środowisku usług oznakowanych oficjalną etykietą EU Ecolabel i spełniających rygorystyczne standardy środowiskowe zdefiniowane przez Unię Europejską – wyjaśnia Wojciech Knawa, członek zarządu EPP Property Management.

Podkreśla, że w ramach stosowanej polityki środowiskowej firma stara się, aby utrzymanie czystości w obiektach znajdujących się w portfelu EPP było realizowane „z najwyższą troską o dobro i zdrowie klientów odwiedzających galerie handlowe, a także pracujących tam osób”. - Będziemy dążyć do tego, aby od 2021 r. współpracować wyłącznie z podmiotami oferującymi usługi sprzątające z certyfikatem EU Ecolabel – mówi Wojciech Knawa.

Zdaniem Marty Dzierzęckiej, kierownika zespołu ds. Certyfikacji Wyrobów PCBC coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że posiadanie w portfolio certyfikowanych usług z deklaracjami środowiskowymi stanowi wymóg w oczach konsumentów.

- Wierzymy, że właśnie takie inicjatywy przyczynią się do wzrostu świadomości społecznej i ekologicznej dotyczącej ich znaczenia dla ludzkiego zdrowia i ochrony zasobów naturalnych, a także wyznaczą nowe trendy w zarządzaniu obiektami handlowymi i użyteczności publicznej – uważa ekspertka. - Przedsiębiorcy decydujący się już dziś na podjęcie zobowiązania są w stanie dotrzeć do nowej grupy odbiorców, jednocześnie zostawiając w tyle konkurencję – dodaje.

EU Ecolabel to oficjalne, funkcjonujące na rynku od ponad 25 lat, europejskie wyróżnienie, które od 2 maja br. przyznawane jest również przyjaznym dla środowiska i spełniającym najwyższe standardy jakościowe i zdrowotne usługom w zakresie sprzątania. Podstawę do przyznania oznakowania stanowią kryteria ekologiczne publikowane w formie decyzji Komisji Europejskiej.

Kryteria są opracowywane i uzgadniane przez naukowców, przy udziale przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron właściwych w każdym z państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinu.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). W portfelu spółki jest 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 tys. mkw., a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach Polski.

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji od 60 lat prowadzi działalność w zakresie certyfikacji systemów zarządzania, badań i certyfikacji wyrobów pod kątem oceny zgodności ze standardami i normami międzynarodowymi, i polskimi oraz szkoleń. PCBC posiada status jednostki notyfikowanej w zakresie 8 dyrektyw nowego podejścia oraz akredytację PCA w zakresie działalności badawczej i certyfikującej.

Katarzyna Pierzchała 2693 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }