Aldi: nie podrabiamy żadnej marki

W sieci Aldi sprzedawana jest czekolada, której opakowanie przypomina słynną czekoladę z okienkiem Nussbeisser pod marką Alpen Gold produkowaną przez firmę Mondelez. Aldi odpiera zarzuty.

- Czekolada Orzechowa Châteaujest jest polskim odpowiednikiem dostępnej w Niemczech czekolady Nussbeisser Château o identycznym składzie. Marka słowna Nussbeisser została w Niemczech zastrzeżona w biurze patentowym już w 1924 r. przez ówczesnego producenta, firmę WaldbaurSchokolade-undKakaowerke GmbH/Stuttgart - podkreśla Aldi. 

Jak czytamy dalej, w 1977 r. Aldi Nord wykupił od producenta prawa do marki, a od 1981 r. czekolada ta występuje w Niemczech pod marką własną Château w szacie graficznej niewiele różniącej się od dzisiejszej. 
- W ciągu tych niemal 40 lat produkt zdobył rozpoznawalność i uznanie wśród konsumentów.
W Polsce czekolada dostępna jest w zbliżonej do niemieckiej stylistyce opakowania od momentu pojawienia się sieci Aldi w Polsce w 2008 r. - informuje Aldi.

Według przedstawicieli dyskontu szata graficzna opakowania znana jest w niemal wszystkich krajach, w których Aldi Nord prowadzi działalność, w tym we Francji, Holandii i Hiszpanii. - To właśnie stylistyka opakowania czekolady Nussbeisser sprzedawanej od dziesięcioleci w Niemczech przez Aldi Nord była inspiracją dla opakowania polskiej Orzechowej. Jak wspomniano Orzechowa jest obecna na polskim rynku od 10 lat i do tej pory nie podnoszono podobieństwa jej opakowania z innymi produktami - przekonuje dyskont. - Nie jest prawdą, że Aldi w Polsce skopiował opakowanie produktu markowego. Jeśli chodzi o dalszy rozwój tematu, dyskusję na łamach mediów w tym zakresie chcielibyśmy przenieść w bardziej sprzyjający porozumieniu klimat - konkluduje Aldi w oświadczeniu.

Sprawę nagłośnił portal wp.pl, którego czytelnik zwrócił uwagę na podobieństwo obu opakowań czekolady.

 

Ilona Mrozowska 3045 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }