Ruch nie składa broni: jest kolejne porozumienie

Lurena Investments B.V. - właściciel saloników i kiosków Ruch, oraz Alior Bank podpisali umowę na mocy której firmy zobowiązały się do znalezienia docelowego inwestora dla saloników i kiosków Ruch oraz kontynuowania procesu restrukturyzacji.

Już od kilku miesięcy wraz z największymi wierzycielami – wydawcami skupionymi w Zarządzie Izby Wydawców Prasy (IWP) i Alior Bankiem właśnie, spółka Ruch uzgadnia warunki swojego planu restrukturyzacyjnego. W tym celu zaangażowano firmę audytorską KPMG.

- Na mocy podpisanego porozumienia, bank przedłuży udzielone finansowanie, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji. Równocześnie strony uzgodniły zasady nadzoru nad spółką, w tym skład nowej, pięcioosobowej rady nadzorczej Ruchu - informuje spółka w komunikacie. Obok kontynuowania procesu naprawczego trwają także poszukiwania inwestora docelowego dla spółki Ruch.

W ostatnich dniach Ruch informował także, że dzięki zawarciu porozumień z kolejnymi wydawnictwami, do kiosków w całej Polsce wracają ważne tytuły, jak Rzeczpospolita, Parkiet czy Nasz Dziennik, a wcześniej m.in. Tele Tydzień, Fakt, Super Express czy Gazeta Wyborcza.

Wszystkie te tytuły nie były w ostatnim czasie dystrybuowane w kioskach Ruchu. Za to zwiększone nakłady gazet i czasopism wziął na siebie Kolporter. – Jako istotny uczestnik rynku prasowego jesteśmy w pełni przygotowani na różne scenariusze. Przyjęcie większych nadziałów nie było więc dla nas problemem - zapewniał Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

7 września Sąd Rejonowy w Warszawie otworzył wobec spółki Ruch przyspieszone postępowanie układowe. Chodzi o długi Ruchu wobec wydawców szacowane na co najmniej 1 mln zł. Szczegóły tutaj.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.