Panattoni: kolejny dobry rok za nami

1,6 mln mkw. powierzchni w budowie i 7 mln mkw. wybudowanych dotychczas - tak wygląda ostatni rok obecności Panattoni na rynku europejskim. Firma doceniła także partnerów biznesowych, przyznając im nagrody w 14 kategoriach.

To wszystko wydarzyło się podczas Panattoni Gala&Party 2018, która odbyła się 27 września br. na warszawskim Torze Służewiec zamienionym w jedną z największych gier planszowych na świecie.

Raz do roku Panattoni Europe uroczyście podsumowuje 12 miesięcy swojej aktywności, doceniając również pracę partnerów biznesowych.

Władze Panattoni podkreślają, że to właśnie między innymi dzięki nim deweloper utrzymuje pierwsze miejsce w rankingu Top Property Developers i obecnie buduje 1,6 miliona mkw. powierzchni przemysłowej w Europie.

Tak dobre wyniki Panattoni Europe zawdzięcza również zespołowi 300 osób z 6 krajów – także z niedawno uruchomionego biura w Wielkiej Brytanii. Otwarcie operacji na Wyspach stało się jednym z największych kamieni milowych firmy w 2018 r. – blisko rok po fuzji z First Industrial, deweloper realizuje ponad 233 tys. mkw. inwestując dotychczas ponad 600 milionów funtów, a do końca roku ma zaplanowaną realizację ponad 325 tys. mkw.

Na Kontynencie firma również jest aktywna - w Niemczech do końca 2019 r. planuje nabyć grunty o łącznej powierzchni ok. 1 miliona mkw., a w Czechach tylko w pierwszej połowie bieżącego roku wybudowanych zostało 500 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej.

Polska zaś w ciągu ostatniego roku odnotowała ogromny wzrost w sektorze nieruchomości przemysłowych, również dzięki Panattoni - w 2017 r. deweloper oddał do użytku ponad 1,3 mln mkw. powierzchni magazynowej. Obecnie ma ponad 1,2 mln mkw. w trakcie budowy, wynajmując i coraz częściej dostosowując nieruchomości do firm z sektora e-commerce i to we wszystkich regionach Polski.

Wkład partnerów Panattoni Europe w rozwój nie tylko firmy, ale i całej branży nieruchomości przemysłowych wyróżniony został przyznaniem symbolicznych statuetek w 14 kategoriach m.in.: Best Financial Institution 2018, które trafiło do banku Santander; Best Industrial Real Estate Agency 2018 otrzymała firma doradcza JLL, a Paulina Dziubińska z JLL została Best Industrial Real Estate Agent 2018 na co wpłynęła liczba sfinalizowanych transakcji. Statuetkę w kategorii Best Business Partner 2018 przyznano firmie Amazon za absolutne zaufanie i możliwość realizacji największych transakcji, a tytuł Best Development Partner 2018 otrzymała szósty raz firma Depenbrock – za solidność, niezawodność i efektywność współpracy.

Panattoni Gala & Party to projekt dorocznej uroczystości realizowanej w obiektach industrialnych, który wyróżnia oryginalna kreacja, pionierskie rozwiązania eventowo – techniczne. To pół roku produkcji i każdorazowe zaangażowanie ponad 100 osób w jej realizację, a także 4 miesiące kreacji. Oprawa tegorocznej Gali powstała przy wykorzystaniu m in. Video Mappingu, dzięki której zaprezentowano nowoczesne wizualizacje oraz technologii Notch, która pozwoliła stworzyć realistyczne grafiki i modulować obraz z kamer w czasie rzeczywistym. Część oficjalną poprowadziła Anna Kalczyńska i Damian Urbańczyk, zaś po niej warszawski Tor Służewiec zamienił się w jedną z największych gier dając gościom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się poprzez inwestycje w nieruchomości.

 

Katarzyna Pierzchała 2686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }