Rafalska: Żabki jako poczta to nadinterpretacja

- Część propozycji "Solidarności" będzie uwzględniona w nowelizacji, nad którą pracujemy - zapowiedziała w Polskim Radiu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do zmianach w ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Szefowa resortu pytana była w radiowej Jedynce o pismo, jakie wysłała do niej "Solidarność". Związkowcy domagają się w nim rozszerzenia zakazu na sobotni wieczór i poniedziałkowy poranek, a także uniemożliwienia korzystania przez sklepy ze statusu placówki pocztowej, o czym pisaliśmy tutaj.

- Zapoznałam się z uwagami i sugestiami "Solidarności". Część propozycji będzie uwzględniona w nowelizacji, nad którą pracujemy - zadeklarowała minister Rafalska. - Rzeczywiście jest tak, że część pracodawców nadinterpretuje przepisy, jakie wprowadziliśmy i ta nadinterpretacja nie jest zgodna z naszymi intencjami - przyznała Rafalska. - Działalność pocztową prowadzi Poczta Polska i wszystkie pozostałe próby są nadinterpretacją przepisów – stwierdziła kategorycznie.

Marek Lewandowski, rzecznik prasowy przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy w rozmowie z PAP, przyznał, że związek jest "zadowolony" z deklaracji pani minister odnoszącej się do nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Lewandowski wypomniał rządowi, że zmienił pierwotny projekt ustawy, jaki przedstawiła "Solidarność". - Dzisiaj naprawiamy to, przed czym przestrzegaliśmy PiS, że tworzenie tak szerokiego katalogu wykluczeń będzie stwarzało możliwości do nadużyć lub omijania tej ustawy - powiedział.

 

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.