Ruszają pierwsze Lidle w Serbii

Sieć niemieckich dyskontów rozpoczyna ekspansję w Serbii. 11 października otworzy 16 supermarketów.

Belgrad, Bor, Zrenjanin, Kragujevac, Leskovac, Nisz, Nowy Sad, Smederevo, Sombor, Subotica, Užice i Šabac to pierwsze serbskie miasta, w których w przyszłym tygodniu pojawi się szyld sieci Lidl. W listopadzie przybędą kolejne sklepy.

- Jesteśmy gotowi na to otwarcie i z niecierpliwością na nie czekamy - mówi Martina Petrovic, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Lidlu Serbia. - Wierzymy, że zdobędziemy zaufanie klientów optymalnym doborem asortymentu w korzystnej cenie i dobrej jakości oraz unikalnymi markami Lidla, które do tej pory na serbskim rynku były niedostępne.

Lidl przygotował dla serbskich konsumentów ofertę 1500 produktów, także od lokalnych dostawców. Sieć będzie też proponować ograniczone czasowo oferty promocyjne produktów niespożywczych, wymienianych co tydzień, m.in. drobnego sprzętu gospodarstwa domowego, tekstyliów, zabawek, narzędzi, produktów wyposażenia wnętrz, sprzętu ogrodniczego.

Jak twierdzi firma, sklepy Lidl w Serbii są ustandaryzowane i zbudowane zgodnie z najnowszą koncepcją, co oznacza nowoczesny design, większe powierzchnie handlowe, większe parkingi, więcej naturalnego światła, wyższą efektywność energetyczną i atrakcyjny wygląd, które mają zapewnić klientom większą przyjemność zakupów, a pracownikom bardziej komfortowe miejsce pracy i być przyjazne dla środowiska naturalnego.
Lidl Serbia zatrudnił 200 lokalnych podwykonawców, inżynierów, nadzorców i firm budowlanych do budowy swoich sklepów. Na razie Lidl Serbia zatrudnia 1,5 osób, w tym 1 tys. sprzedawców.

Magdalena Weiss 1965 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }