Amazon: prowadzimy politykę otwartych drzwi

- Szanujemy pracowników i wyznajemy politykę otwartych drzwi, w ramach której zachęcamy każdego do zgłaszania swoich sugestii, pytań i wątpliwości bezpośrednio do swojego managera - oto odpowiedź Amazona na zarzuty stawiane firmie przez NSZZ "Solidarność".

Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, kilka dni temu złożył do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pismo z prośbą o nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedziele.

Wnioskuje w nim m.in. o zamknięcie w te dni Żabek jako placówek pocztowych oraz sklepów franczyzowych, ale także prosi o zorganizowanie pilnego spotkania przedstawicieli ministerstwa z organizacjami związkowymi oraz pracodawcami ze względu na brak możliwości porozumienia w drodze dialogu zakładowego w Jeronimo Martins Polska (właścicielem sieci Biedronka), Auchan Polska, Castorama oraz Amazon Fulfillment Poland.

- Uporczywe łamanie praw pracowniczych w tak strategicznych dla zatrudnienia oraz gospodarki przedsiębiorstwach wymaga podjęcia pilnych działań interwencyjnych na poziomie ponadzakładowym. Dysponuje dokumentacją organów kontrolnych, które potwierdzają wiele nieprawidłowości w zakresie prawa pracy oraz warunków BHP, a nie stanowią one dla wspomnianych pracodawców żadnego kryterium do podjęcia stosownych zmian - napisał Alfred Bujara w piśmie dostarczonym minister Rafalskiej. Pisaliśmy o nim m.in. tutaj.

Do tego fragmentu odnieśli się kierujący polskim oddziałem Amazon. W piśmie przesłanym wczoraj do redakcji handelextra.pl napisali m.in., że w firmie szanują pracowników i wyznają politykę otwartych drzwi, w ramach której zachęcają każdego do zgłaszania swoich sugestii, pytań i wątpliwości bezpośrednio do swojego managera.

Amazon podaje, że od 2014 r. wygenerował w Polsce inwestycje o wartości ponad 4 mld zł i utworzył ponad 14 tys. stałych stanowisk. - Są to dobre miejsca pracy z wysoce konkurencyjną płacą, atrakcyjnymi benefitami, takimi jak innowacyjny program szkoleniowy Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego naszym pracownikom finansujemy do 95 proc. czesnego na dowolny kurs zawodowy. Zachęcamy każdego, aby odwiedził nasze Centra i na własne oczy przekonał się jakie warunki i atmosferę pracy stworzyliśmy - napisano w przesłanym nam stanowisku.

 

Katarzyna Pierzchała 2686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }