Zalando będzie sprzedawać kosmetyki

Zalando rozpoczyna międzynarodową ekspansję oferty kosmetycznej i pielęgnacyjnej “Beauty". Polska i Austria to pierwsze kraje po Niemczech, w których zostanie uruchomiona usługa jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Zalando - wiodąca europejska platforma modowa i lifestyle’owa, rozpoczyna sprzedaż kosmetyków online na rynku międzynarodowym, w pierwszej kolejności w Polsce i Austrii. Asortyment kosmetyków pielęgnacyjnych dla kobiet i mężczyzn pojawi się w tych krajach przed świętami Bożego Narodzenia i będzie dystrybuowany z centrum logistycznego w Erfurcie w Niemczech.

Oferta “Beauty dla kobiet” została wprowadzona na rynek niemiecki latem tego roku. Obecnie Zalando poszerza sprzedaż kosmetyków o produkty pielęgnacyjne dla mężczyzn. Asortyment “Beauty for Men” obejmie półtora tysiąca artykułów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów pod dwudziestoma pięcioma markami. Produkty będą dostępne również stacjonarnie, w Beauty Station w Berlinie, gdzie klienci mają możliwość przetestowania produktów oraz skorzystania z porad specjalistów.

- Bardzo cieszymy się z wprowadzenia oferty Beauty dla kobiet w Niemczech tego lata. Udostępniając około 7 tys. produktów ponad 150 popularnych marek kosmetycznych, stworzyliśmy silną i rozbudowaną ofertę. Nasze pierwsze dane wskazują, że 70 procent naszych klientów podczas zakupów z segmentu Beauty kupuje również odzież, co potwierdza naszą strategię opartą o model cross-selling. Dlatego uznaliśmy, że to właściwy moment na poszerzenie kategorii Beauty o produkty dla mężczyzn oraz na wprowadzenie do sprzedaży kosmetyków w Polsce i Austrii - mówi Claudia Reth, wiceprezes kategorii Specialities w Zalando.

Magdalena Weiss 1960 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }