Na Allegro kredyt w 3 minuty

Allegro we współpracy z mBankiem wprowadza dwie nowe metody finansowania dla firm handlujących w serwisie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym. Rozwiązanie stworzone jest z myślą o internetowych mikroprzedsiębiorcach.

Najnowsza propozycja Allegro i mBanku skierowana jest do najmniejszych przedsiębiorców, czyli sprzedawców na platformie Allegro, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dla wielu takich podmiotów dostęp do korzystnego finansowania działalności jest bardzo utrudniony.

Zmuszone są one albo zrezygnować z ambitnych planów rozwoju, albo korzystać z niedopasowanych do nich produktów finansowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych. Trudno również poprawnie oszacować ich potencjał biznesowy, szczególnie w sytuacji, gdy prowadzą działalność w specyficznym środowisku jakim jest e-commerce.

Allegro wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Deklaruje, że może błyskawicznie dokonać oceny potencjału finansowego przedsiębiorcy zainteresowanego kredytem, opierając się na danych dotyczących jego dotychczasowej działalności w serwisie. To pierwszy w Polsce produkt finansowy tego typu.

- Wielu drobnych przedsiębiorców spotkało się pewnie w swojej działalności z sytuacją, gdy musieli zrezygnować z ciekawego pomysłu na rozwój biznesu z braku możliwości szybkiego dostępu do finansowania. Jako Allegro doskonale rozumiemy te potrzeby, ponieważ na co dzień na naszej platformie działalność prowadzi już ponad 125 tysięcy profesjonalnych sprzedawców - mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności Allegro. - Nowa forma finansowania dostępna dla mikroprzedsiębiorców to zastrzyk gotówki dostępny bardzo szybko i przy minimum formalności. A co kluczowe, oparty jest o historię działalności takiej osoby na Allegro. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowy impuls do rozwoju biznesu i sukcesu na naszej platformie. To kolejny element naszej strategii wspierania polskiej przedsiębiorczości - dodaje.

Przedsiębiorca zainteresowany uzyskaniem pożyczki może więc błyskawicznie dowiedzieć się jakie środki są w jego zasięgu. Propozycja kredytowa dostępna jest po zalogowaniu, w zakładce Moja Sprzedaż. mBank wylicza potencjał finansowania firmy na podstawie jej dotychczasowych obrotów w serwisie Allegro. Proces trwa poniżej 1 sekundy. Im większa sprzedaż, tym większą kwotę można uzyskać. Maksymalna suma to 100 tys. zł. Ten zupełnie nowy standard szybkiej obsługi kredytowej przedsiębiorców jest realizowany w miejscu prowadzenia biznesu i dopasowany do specyfiki branży on-line.

- Prowadzący firmę może poznać swój potencjał kredytowy bez ujawniania swoich danych. Jeżeli zdecyduje się skorzystać z finansowania, w łatwy sposób otrzyma pieniądze bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów – wyjaśnia Piotr Teodorczyk, dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w mBanku.

Dodaje, że formalności związane z uzyskaniem pożyczki są skrócone do minimum, a wypłata następuje w ciągu maksymalnie 2 dni od złożenia wniosku. Dzięki wstępnemu oszacowaniu potencjału finansowego przedsiębiorca wie, o jaki kredyt może się starać. Wypełnia krótki wniosek online, dostępny za pośrednictwem platformy. Czas oczekiwania na decyzję banku został również skrócony do minimum i trwa nawet 3 minuty. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, przedsiębiorca zawiera umowę w serwisie bankowości elektronicznej lub – w przypadku firm, które nie są klientami mBanku –w placówce.

W przypadku kredytu odnawialnego, prowizja pobierana jest wyłącznie za wykorzystane środki, więc można potraktować go jako zabezpieczenie bieżącej działalności. Usługa jest już dostępna dla wszystkich sprzedających na Allegro, spełniających warunki uczestnictwa w programie.

Zaoferowanie kredytu wprost na platformie e-commerce było możliwe nie tylko dzięki współpracy mBanku i Allegro. W projekcie uczestniczyła również nowa spółka z Grupy mBanku, mElements, która połączyła systemy obu firm. Nowy podmiot specjalizuje się w rozwiązaniach banking API.

 

Katarzyna Pierzchała 2683 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }