IKEA w Blue City jeszcze w październiku

Niecały miesiąc pozostał do otwarcia trzeciego w stolicy sklepu sieci IKEA i pierwszego w miejskim centrum handlowym.

– Jeszcze w tym miesiącu wielkim wydarzeniem w Blue City będzie otwarcie bardzo oczekiwanego przez klientów nowego sklepu IKEA – informuje Ewa Kumorek-Fedor z agencji Unlimited Communications, reprezentującej centrum handlowe Blue City. – Trzecia w Warszawie IKEA, a pierwsza w tego typu w mniejszym formacie, zostanie wyposażona w niestandardowe rozwiązania i nowoczesne narzędzia prezentacji asortymentu, które umożliwią wygodne i łatwe dokonywanie zakupów – dodaje.

Wykwalifikowani pracownicy będą pomagać klientom znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wyposażenia wnętrz oraz doradzać przy wyborze produktów. Wszystkie artykuły będzie można zamówić, również z pomocą pracownika, z dostawą do domu, natomiast na miejscu dostępna do nabycia będzie wybrana część asortymentu IKEA. W sklepie znajdzie się także zupełnie nowa przestrzeń Bistro i Cafe.

- Pozyskanie IKEA i stworzenie warunków dla tego typu sklepu, wymagało od nas podjęcia wielu odważnych i szybkich decyzji. Za to liczymy, że przyciągnie do naszego centrum około 1-2 mln klientów rocznie, którzy nie będą musieli już przebijać się przez całe miasto, aby zrobić zakupy w tej popularnej sieci – mówi Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City.

Trzeci sklep IKEA będzie w obecnej sieci tej marki nowym, kompaktowym, miejskim formatem. Centrum handlowe Blue City zlokalizowane jest niedaleko centrum Warszawy, dwa przystanki od Dworca Zachodniego. Warto jednak pamiętać, że przed laty IKEA miała już swój sklep w centrum, niedaleko Dworca Centralnego. Zamknięto go w 2001 roku. Obecnie lokal ten podzielony jest między kilka firm, a największą powierzchnię zajmuje Biedronka.

IKEA miała też plany uruchomienia placówki w centrum handlowych Fort Wola. W maju 2018 r. firma poinformowała jednak, że rezygnuje z tego projektu. - Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City - podała spółka.

Magdalena Weiss 1965 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }