Cargill coraz bliżej przejęcia Konspolu

Zgodnie z zapowiedzią spółka Cargill PLC złożyła wniosek do UOKiK-u o zgodę na przejęcie przetwórcy mięsa, firmy Konspol Holding z Nowego Sącza.

Cargill zamierza nabyć 100 proc. udziału w kapitale zakładowym Konspolu, który zajmuje się sprzedażą świeżego i mrożonego mięsa, głównie drobiowego, produkcją i dostawami przetworów mięsnych. Konspol produkuje również dania wegetariańskie.

Spółki zależne Konspol Holding zajmują się hodowlą brojlerów, produkcją paszy i ubojem drobiu, a także produkcją świeżych, schłodzonych oraz mrożonych produktów mięsnych. Prowadzą one także wyspecjalizowane sklepy detaliczne, oferujące głównie produkty mięsne.

- Konspol to zakład przetwórstwa kurczaków, który jako pierwszy w Polsce wprowadził do oferty produkty bazujące na unikalnej technologii wytwarzania produktów w 100 proc. z mięsa kurczaka. Obecnie w portfolio firmy znajduje się ponad 100 różnorodnych pozycji produktowych we wszystkich asortymentach - podaje spółka. - Potencjał produkcyjny zakładu w Nowym Sączu wynosi ok 4 tys. ton wyrobów gotowych miesięcznie.

Właściciele Konspolu - rodzina Pazganów - o zamiarze sprzedaży swojej spółki poinformowali we wrześniu br. Wtedy też zawarto wstępną umowę sprzedaży.

Cargill PLC produkuje pasze dla zwierząt, handluje zbożem i roślinami oleistymi, przetwarza rośliny oleiste, przetwarza kakao i produkuje czekoladę przemysłową, wytwarza syropy glukozowe, skrobię i jej pochodne oraz dostarcza przemysłowi specjalistycznych składników żywności. Cargill PLC należy do grupy kapitałowej, w której ostatecznym podmiotem dominującym jest spółka Cargill Incorporated z siedzibą w stanie Minnesota, USA, zarejestrowana w stanie Delaware, USA. Grupa Cargill prowadzi międzynarodową działalność produkcyjno-handlową.

Zdjęcie: Konspol Holding

Magdalena Weiss 1960 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }